Понеділок, Вер 27, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

У Швейцарії за даними аптек величезний попит болезаспокійливих засобів на тлі вакцинації

П'ятниця, 6 серпня 2021 року

У Швейцарії зріс продаж знеболювальних препаратів у зв'язку з вакцинацією від коронавірусу. Люди хочуть використовувати їх в першу чергу для боротьби з очікуваними реакціями організму на вакцинацію, такими як біль і жар. Однак застосування цих препаратів напередодні або незабаром після вакцинації викликає суперечки.

Станом на 20 липня у Швейцарії було введено 8,6 мільйона доз вакцини. 52,8 відсотка людей були вакциновані, 44,8 відсотка — повністю, повідомляє уряд Конфедерації. Для тих, хто все ж хоче пройти вакцинацію у Швейцарії, важливо мати вдома знеболювальні засоби проти можливих прямих реакцій на вакцину.

Біль в місці ін'єкції, головний біль і втома, виникають приблизно у половини вакцинованих, а третина також відчуває м'язовий біль або жар. Побічні ефекти, як стверджують, особливо зачіпають хлопчиків, хоча в основному в легкій формі, пише швейцарський таблоїд 20 Minuten і ставить питання на цю тему.

З таблетками проти болю при вакцинації

«Особливий попит мають препарат парацетамолу — Дафальган. Ми продаємо його у два рази більше, ніж зазвичай», — сказав газеті менеджер аптеки Steinberg у Вінтертурі. Це явище підтвердили і в аптеці Bahnhof у Вінтертурі: «Люди роблять запаси перед вакцинацією, тому що не хочуть бігати за ліками в разі побічного ефекту», — пояснив один зі співробітників. Такі рекомендації дають і в центрах вакцинації, сказав один чоловік, який бажає зробити щеплення, про це він дізнався про це від медсестри в центрі вакцинації Хіршграбен в Цюриху. Жінка порадила йому негайно прийняти Дафалган в разі болю.

За даними кантональної асоціації фармацевтів Цюриха, попит на знеболювальні препарати зріс приблизно на 15 відсотків, особливо на препарати, що містять парацетамол та ібупрофен, згідно 20 Minuten.

Чи заподіють шкоду вакцинації?

Як повідомляє аптечний журнал Aponet, застосування цих препаратів не позбавлене протиріч. Теоретично, пригнічена імунна реакція може знизити утворення антитіл і, отже, ефект від вакцинації. Існують дослідження, які не рекомендують використовувати знеболювальні засоби під час вакцинації. Інші наукові дослідження не виявили негативного впливу на успіх вакцинації. Однак ці дослідження також радять утриматися від профілактичного приймання знеболювальних засобів.

РСІ: немає даних, немає заяв

Інститут Роберта Коха (РСІ) стверджує, що даних по вакцинах Covid-19 поки недостатньо, щоб правдиво заявити про вплив парацетамолу та ібупрофену на ефективність вакцин. У деяких публікаціях згадувалось, що жарознижувальні препарати не слід призначати протягом 6-8 годин після вакцинації. РСІ також не захотів робити заяву з цього приводу.

Однак на підставі досліджень з іншими вакцинами експерти припустили, що профілактичне застосування жарознижувальних або знеболювальних препаратів не рекомендується. «Відповідно до сучасного рівня знань, немає доказів того, що в разі побічних ефектів, приймання цих препаратів може істотно вплинути на успіх вакцинації», — повідомляє РСІ.

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...