ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Гонконг: перший вирок за новим китайським законом про безпеку

Велика Епоха
Протести за демократію в Гонконзі у 2019 році. (Anthony Kwan/Getty Images)

Закон про національну безпеку, прийнятий комуністичною партією Китаю, дозволяє владі Гонконгу переслідувати активістів. Порушення можуть каратися довічним ув'язненням.

У вівторок, 20 липня, суд спеціального адміністративного району Китаю визнав 24-річного демократичного активіста Тонг Йінг Кіта винним у «тероризмі і підбурюванні до відокремлення (Гонконгу від Китаю)». Вирок буде оголошено пізніше. 24-річному юнакові загрожує довічне ув'язнення.

Колишній офіціант був заарештований в липні минулого року незабаром після вступу в силу закону про безпеку. Стверджується, що він навмисно в'їхав на своєму мотоциклі в групу поліцейських.

Політичні гасла незаконні, якщо вони загрожують безпеці Китаю

На відеокадрах видно, що на його мотоциклі прапор з гаслом «Вільний Гонконг — революція нашого часу». Суддівська колегія витлумачила, що напис на прапорі є закликом до відділення Гонконгу від Китаю і тому незаконний.

Суд проходив без участі присяжних, що зазвичай передбачено в Гонконзі в подібних випадках. Троє суддів підтвердили, що в майбутньому певні політичні гасла будуть заборонені.

У 2019 році в Гонконзі пройшли багатомісячні масові протести проти наростального впливу Пекіна. У відповідь на це китайське керівництво минулого року прийняло так званий «Закон про національну безпеку», що дозволяє владі Гонконгу припиняти будь-яку діяльність, яка, на їхню думку, загрожує національній безпеці Китаю. Порушення можуть каратися довічним ув'язненням.

Багато представників демократичного руху знаходяться під вартою

На підставі суперечливого закону зараз звинувачуються понад 60 осіб, в тому числі багато лідерів демократичного руху. Серед них гонконзький медіапідприємець Джиммі Лай та інші співробітники його газети Daily Apple, що нині вже не існує. Більшість з них зараз знаходяться в попередньому ув'язненні в очікуванні суду.

Коли в 1997 році Гонконг був переданий Китаю, колишня колонія британської корони Гонконг отримала особливі права на 50 років, включаючи свободу слова і зібрань. Критики китайської політики Гонконгу розглядають так званий «Закон про національну безпеку» як масштабне обмеження особливого статусу фінансового мегаполіса.

Джерело: The Epoch Times