ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Байден витрачає $ 3 млн в день, щоб не будувати прикордонну стіну

Велика Епоха
Недобудований прикордонний паркан в Дель-Ріо, штат Техас, 31 березня 2021 року. (Charlotte Cuthbertson/The Epoch Times)

Намагання президента Джо Байдена призупинити або припинити спорудження стіни на південному кордоні США коштують платникам податків в 3 мільйони доларів на день, що за оцінками складе у підсумку не менше 1,8 мільярда доларів, повідомляється у новому звіті Сенату США.

У той день, коли Байден був приведений до присяги, він наказав своїй адміністрації призупинити будівництво стіни та закликав до перегляду проєктів і фондів. Хоча передбачалося, що зупинка триватиме 60 днів, понад 180 днів по тому ніяких відомостей про результати перегляду та інформації про те, чи відновиться будівництво, надано не було.

В міру того, як пауза затягнулася, республіканці з’ясували, що спочатку призупинення обійшлося в 6 мільйонів доларів США на день, сума, яка пізніше зменшилася до 3 мільйонів доларів США на день після того, як підрядники Міністерства оборони провели скорочення. Ці дані наводять сенатори від республіканської партії, посилаючись на матеріали, отримані від Комітету з питань національної безпеки та урядових справ Сенату (Senate Homeland Security and Governmental Affairs Committee), включаючи оцінки, надані Пентагоном у судових справах.

«Адміністрація Байдена платить підрядникам не менше 3 мільйонів доларів на день за охорону сталі, бетону та інших матеріалів у пустелі. У той самий час Прикордонно-митна служба США (US Customs and Border Protection (CBP) виявила понад 1,1 млн мігрантів уздовж південно-західного кордону в цьому році — найвищий показник за 20 років. Це політичне рішення викликає серйозну занепокоєність з приводу імміграційної програми адміністрації Байдена і вимагає як нагляду з боку Конгресу, так і законодавчих дій» — відзначили сенатори в недавно випущеному проміжному звіті.

Число незаконних іммігрантів, які перетинають південний кордон, різко зросло після того, як Байден вступив на посаду і змінив або повернув назад імміграційну політику епохи Трампа, включаючи будівництво прикордонної стіни.

«Абсолютно абсурдним є те, що американці платять підрядникам, щоб ті охороняли металеві ворота, які президент Байден відмовляється встановлювати, тому що хоче «вивчити» стіну» — говориться в заяві сенатора-республіканця Джеймса Ланкфорда, високопоставленого члена Підкомітету Сенату по урядовим операціям і прикордонного контролю (Subcommittee on Government Operations and Border Management). «Уперта відмова витрачати гроші, схвалені для будівництва стіни, не є «виконанням» закону. Це ігнорування закону та ігнорування реальних проблем національної безпеки, викликаних нелегальним перетином нашого відкритого південного кордону».

За оцінками сенаторів, які підготували звіт, адміністрація витратила від 618 до 708 млн доларів США на підрядників в період з 20 по 15 липня, і в кінцевому підсумку витратить до 1,2 млрд доларів США на вихід з проєктів будівництва прикордонної стіни.

Адміністрація колишнього президента Дональда Трампа зробила пріоритетом будівництво прикордонної стіни, побудувавши 453 миль огорожі уздовж американського кордону з Мексикою. Станом на 8 січня, безпосередньо перед тим, як Байден вступив на посаду, йшло будівництво приблизно 211 миль огорожі.

Трамп виділив приблизно 16,4 млрд доларів на будівництво та обслуговування прикордонної стіни, 10 млрд доларів з яких надійшло від Пентагону.

Деякі з проєктів, які фінансуються, були скасовані раніше в цьому році. Інші були скасовані в цьому місяці, а деякі все ще переглядаються.

Джерело: The Epoch Times