ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Вдова вбитого президента Гаїті розповіла про замах на вбивство

Велика Епоха
Президент Гаїті Жовенель Моїз (ліворуч) і перша леді Гаїті Мартіна Моїз в Національному палаці в Порт-о-Пренсі, Гаїті, 23 травня 2018 року. (HECTOR RETAMAL/AFP über Getty Images)

7 липня група вбивці увірвалися в президентський будинок в столиці Порт-о-Пренс і застрелили главу держави Жовенеля Моїза. Мартіна Моїз вижила, отримавши серйозні поранення, і тепер розповідає про свої переживання в ніч злочину.

У своєму першому інтерв'ю після вбивства чоловіка вдова президента Гаїті Мартіна Моїза розповіла про те, як вона пережила напад у своєму будинку, отримавши серйозні поранення. Вбивці "подумали, що я мертва", — сказала Моїз в інтерв'ю газеті New York Times (п'ятничний випуск). Вона лежала, стікаючи кров'ю, а її чоловік був мертвий або вмирав в тій же кімнаті. Оскільки її рот був повний крові, вони подумали що вона задихнулася.

7 липня група вбивць проникла в президентський будинок в столиці Порт-о-Пренс і застрелила главу держави Жовенеля Моїза. Мартіна Моїз вижила, отримавши серйозні травми, і була доставлена в США для надання невідкладної допомоги.

Вона і її чоловік спали, коли їх розбудили постріли, — розповіла вдова президента газеті New York Times. Її чоловік викликав охорону, але тут у спальні пролунали перші постріли. Кулі потрапили їй в руку і лікоть, після чого вона впала на підлогу.

Нападники обшукали будинок після стрілянини

За словами вдови, нападники обшукали будинок після того, як застрелили її та чоловіка, і, очевидно, знайшли те, що шукали. Вона не знає, що вбивці взяли з собою, але знає, що це було з полиці, де її чоловік зберігав свої документи.Згідно зі звітом, вбивці говорили тільки іспанською і під час нападу спілкувалися з кимось через телефон.

Пізніше гаїтянська поліція заарештувала начальника служби безпеки вбитого президента, а також близько 20 колумбійських найманців. Слідчі вважають, що напад був організований групою гаїтян з іноземними зв'язками.

Під приціл слідчих потрапила і команда охорони президента. Ніхто з охоронців, які відповідали за охорону президента, не був убитий або навіть поранений.

Для вдови президента підозрювані, які зараз фігурують у розслідуванні, є всього лише виконавцями. Тільки олігархи і система могли вбити його", — сказала вона в інтерв'ю газеті New York Times.

Дружина Моїза розглядає можливість висунення своєї кандидатури на пост президента

Вона не боялася вбивць свого чоловіка, — розповіла вона. насправді, зараз вона розглядає можливість висунення своєї кандидатури на пост президента, як тільки знову видужає. "Я хочу, щоб вбивці були спіймані, інакше вони будуть вбивати кожного президента, який прийде до влади", — сказала вона. "Вони вже зробили це якось. Вони зроблять це знову".

Джерело: The Epoch Times