ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

ЄС застерігає Туреччину від впровадження планів з відновлення окупованого міста-примари Вароша

Велика Епоха
Вароша (iStock)

ЄС застеріг Туреччину від реалізації своїх планів щодо міста-примари Вароша на Кіпрі. Брюссель розглядає ці плани як порушення резолюцій ООН і буде «використовувати наявні в його розпорядженні інструменти і можливості для захисту своїх інтересів», — говориться в заяві глави зовнішньополітичного відомства ЄС Жозепа Борреля, опублікованій у вівторок. У ній він засудив «односторонні кроки Туреччини».

Місто Вароша, колись відоме як «Перлина Середземномор'я», було покинуте й обгороджене протягом десятиліть. Воно розташоване на контрольованій Туреччиною території, безпосередньо в буферній зоні ООН між північною турецькою та південною грецькою частинами середземноморського острова.

Минулого тижня під час візиту до окупованої Туреччиною північну частину Кіпру президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган просунув плани з відкриття міста-примари і виступив за продовження розділу острова. Ці заяви викликали обурення міжнародної громадськості.

Кіпр розділений з 1974 року. У той час турецька армія окупувала північ після військового перевороту, вчиненого греками-кіпріотами. Кіпр є членом ЄС з 2004 року, але дія європейського законодавства призупинена в північній частині острова до вирішення конфлікту. ООН вже довгий час намагається виступити посередником, поки безрезультатно. Туреччина — єдина держава, яка визнає Турецьку Республіку Північного Кіпру, проголошену в 1983 році.


Джерело: The Epoch Times