ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Афіни оповиті густим димом: лісові пожежі поширюються — підозрюваних у підпалах заарештовано (ВІДЕО)

Велика Епоха
Пожежники за роботою в Афіднесі, місті в 30 км на північ від Афін. Знято 6 серпня (LOUISA GOULIAMAKI/AFP via Getty Images)

Прем'єр-міністр Греції Кіріакос Міцотакіс пообіцяв відновити лісові масиви на постраждалих територіях.

Запеклі лісові пожежі в Греції продовжують виходити з-під контролю. На північ від Афін в суботу пожежа розповсюдилася на схід до озера Марафон, найбільшого столичного водосховища. Протягом дня очікувалися сильні вітри.

Автомагістраль, що з'єднує Афіни з північчю країни, залишалася закритою в суботу в якості запобіжного заходу, а прилеглі табори біженців були евакуйовані. На найбільшому острові Евбея протягом ночі, понад 1300 осіб були вивезені на поромах з прибережного міста Лімна, який був оточений полум'ям. Ще понад 20 осіб були евакуйовані з пляжу Ровіес в суботу вранці, за даними грецьких ЗМІ.

Вогонь на схід від стародавнього міста Олімпія

На півострові Пелопоннес сотні гектарів горіли на схід від стародавнього міста Олімпія і в областях Магне і Мессинія. Понад 5 000 жителів і туристів були змушені тікати від пожежі в Магне. За оцінками мера Елені Дракулаку, від пожеж постраждало 50 відсотків території в східній частині цього гірського і туристичного регіону.

Прем'єр-міністр Греції Кіріакос Міцотакіс пообіцяв в суботу вранці в головному офісі пожежній команді в Афінах, швидке відновлення лісових масивів в районах, постраждалих від пожеж. «Коли це кошмарне літо закінчиться, ми якомога скоріше усунемо всі збитки», — сказав він репортерам.

2 загиблих в Греції та 8 загиблих в Туреччині. Є заарештовані

Напередодні в результаті пожеж на півночі Афін загинули двоє людей. Як повідомляє грецьке інформаційне агентство ANA, поліція заарештувала 43-річного чоловіка за звинуваченням у підпалі в передмісті Афін Кріонері. У парку в Афінах була заарештована жінка з двома запальничками, бензином і легкозаймистими матеріалами.

При температурі від 40 до 45 градусів Цельсія Греція і Туреччина зараз переживають аномальну спеку. У Туреччині пожежники вже кілька днів борються з пожежами в п'яти провінціях. Постраждали також туристичні райони Анталії і Мугла. На цей час загинуло, щонайменше, вісім осіб.

Джерело: The Epoch Times