ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Голова комісії з вакцинації сумнівається з приводу додаткових щеплень

Велика Епоха
Голова Постійної комісії з питань вакцинації (STIKO) Томас Мертенс. (Kay Nietfeld/dpa/dpa)

Томас Мертенс, голова STIKO, висловив сумніви з приводу додаткових щеплень проти коронавірусу. Він звинуватив політику в "акціонізмі".

Голова Постійної комісії з питань вакцинації (STICO) Томас Мертенс висловив сумніви з приводу плану уряду почати у вересні додаткову вакцинацію проти коронавірусу. "Це політичний запобіжний захід без достатніх медичних доказів", — сказав Мертенс газеті Die Welt. Однак також немає доказів того, що така третя вакцинація може бути шкідливою.

"Політична активність турбує людей", — критикував Мертенс. На його думку, не існує часових обмежень для проведення ревакцинації. "На один-два тижні раніше або пізніше — це не має значення", — сказав голова ради директорів Stiko. Це не той випадок, коли "будь-яка група щеплених людей втрачає захист від одного дня до іншого". Швидше, це відбувається в кращому випадку "дуже повільно і підступно".

Мертенс також зазначив, що на сьогодні практично немає наукових даних про можливі побічні ефекти третьої вакцинації від коронавірусу. Однак, за його словами, також немає ніяких імунологічних міркувань, які змусили б очікувати цього. "Бракує великого дослідження, яке дійсно показало б, що третя вакцинація не має побічних ефектів", — попереджає Мертенс. Це аналогічно щепленню від коронавірусу для дітей та вагітних жінок.

Для цих груп населення Stiko досі не наважувався рекомендувати вакцинацію — до роздратування тих, хто знаходиться при владі в федеральному уряді і уряді штатів. Що стосується вікової групи від 12 до 17 років, то федеральні міністри охорони здоров'я Німеччини, в результаті, самі вирішили почати кампанію з вакцинації від коронавірусу без рекомендації Stiko. Вони ґрунтуються на тому, що Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) випустило вакцину Covid для цієї вікової групи.

Джерело: The Epoch Times