Субота, Тра 21, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Повідомлення про аномальну альгодисменорею після вакцинації COVID-19 спонукали NIH виділити фінансування

П'ятниця, 17 вересня 2021 року
Медсестра вводить вакцину від Covid-19 жінці в ресторані Tableau у французькому кварталі Нового Орлеана, штат Луїзіана, 13 квітня 2021 року. (Chris Granger/The Times-Picayune/The New Orleans Advocate via AP)

30 серпня Національний інститут охорони здоров'я (NIH) оголосив про виділення річних додаткових грантів на загальну суму 1,67 млн доларів США декільком установам для вивчення потенційного зв'язку між вакцинацією Covid-19 і змінами менструального циклу.

Це оголошення з'явилося на тлі великої кількості повідомлень серед жінок, які стверджують, що після вакцинації у них відбулися зміни в менструальному циклі. Ці зміни варіюються від нерегулярних або пропущених менструацій до прискореної кровотечі тощо.

У лютому Кейт Кленсі, медичний антрополог, поділилася в Твіттері власним досвідом, розповівши про незвично рясні місячні після введення вакцини Moderna. На цей пост посипалися відгуки від інших жінок, які поділилися схожими історіями.

Гранти NIH підтримують дослідження, спрямовані на визначення того, чи можуть такі зміни бути пов'язані з вакцинацією Covid-19 і як довго ці зміни тривають.

Дослідники також спробують з'ясувати механізми, що лежать в основі потенційних змін менструального циклу, пов'язаних з вакцинацією.

Додаткові гранти надані п'яти установам: Бостонському університету, Гарвардській медичній школі, Університету Джона Хопкінса, Мічиганському державному університету й університету Орегону здоров'я і науки. Гранти фінансуються Національним інститутом дитячого здоров'я та розвитку людини імені Юніс Кеннеді Шрайвер (NICHD) і Управлінням досліджень жіночого здоров'я NIH.

Дослідники будуть використовувати додатки для відстеження менструального циклу, а також наявні дані для оцінки потенційного впливу вакцинації Covid-19 на здоров'я менструального циклу серед географічно і расово-етнічно різних груп населення.

Один з проєктів буде орієнтований на підлітків

"Дослідники будуть оцінювати поширеність і серйозність змін менструальних характеристик після вакцинації, включаючи перебіг, тривалість циклу, біль та інші симптоми", — йдеться в заяві NIH.

"Ці аналізи будуть враховувати інші фактори, які можуть впливати на менструацію — такі як стрес, ліки і фізичні навантаження, — щоб визначити, чи пов'язані ці зміни з вакцинацією".

Медичний працівник готує ін'єкцію вакцини Covid-19 компанії Johnson & Johnson під час відкриття програми вакцинації населення MTA на залізничній станції Grand Central Terminal на Манхеттені в Нью-Йорку 12 травня 2021 року. (Carlo Allegri/Reuters)

У декількох проєктах також братимуть участь люди, яким ще належить вакцинація, і дослідники вивчатимуть механізми, що лежать в основі потенційних ефектів вакцини від Covid-19 до і після її отримання.

Дослідники вивчать імунні й гормональні показники в крові та візьмуть зразки тканин і слини в учасників до і після вакцинації.

NIH зазначив, що безліч факторів можуть викликати тимчасові зміни менструального циклу, наприклад, стрес, пов'язаний з пандемією, зміни способу життя, пов'язані з пандемією, і зараження вірусом SARS-CoV-2, що викликає Covid-19.

Вони також відзначили, що імунна відповідь на будь-яку з вакцин Covid-19 може вплинути на взаємодію між імунними клітинами й сигналами в матці, що призводить до тимчасових змін в менструальному циклі.

"Ці ретельні наукові дослідження поліпшать наше розуміння потенційного впливу вакцин Covid-19 на менструацію, дадуть жінкам більше інформації про те, чого очікувати після вакцинації, і потенційно зменшать нерішучість у відношенні вакцин", — сказала директор NICHD Діана Бьянкі.

Дослідники сподіваються, що їх результати будуть опубліковані до кінця 2022 року або невдовзі після цього.

Незважаючи на анекдотичні звіти, поки немає наукових доказів зв'язку вакцини Covid-19 з порушеннями менструального циклу, а Центри з контролю і профілактики захворювань (CDC) нині не проводять подальших досліджень 2 089 випадків "порушення менструального циклу", які були зареєстровані в системі повідомлень про побічні ефекти вакцин.

"На цей час CDC не бачить ніяких проблем з безпекою, які б вимагали додаткового спостереження за нерегулярними менструальними симптомами, про які повідомляється в Системі повідомлень про побічні ефекти вакцин", — сказала Марта Шаран, співробітник зі зв'язків з громадськістю робочої групи по вакцинах CDC, в інтерв'ю газеті The Chicago Tribune.


Джерело: The Epoch Times