ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

20 злочинців серед врятованих з Кабула прибули в Німеччину

Велика Епоха
20 преступников среди спасённых из Кабула прибыли в Германию

Тільки в аеропорту Франкфурта-на-Майні з'ясувалося, що серед евакуйованих з Афганістану є засуджені гвалтівники та інші "злочинці, які мають відношення до безпеки".

Протягом одинадцяти днів збройні сили Німеччини (бундесвер) евакуювали з Афганістану понад 5300 осіб, в тому числі 403 громадянина Німеччини. Все було зроблено швидко і без бюрократії.

Федеральне міністерство внутрішніх справ повідомило, що серед врятованих були — 20 кримінальників, зокрема і "тих, хто має відношення до безпеки". Федеральний міністр внутрішніх справ Хорст Зеехофер підтвердив це: "На цей час відомо про 20 злочинців, причетних до безпеки, які зараз знаходяться в Німеччині через те, що вони не були перевірені в Кабулі". За словами Зеехофера, серед злочинців є засуджені гвалтівники.

Четверо злочинців з 20, були засуджені за справи пов'язані з безпекою. Кілька років тому, вони, бувши прохачами притулку, були засуджені в Німеччині за насильницькі і сексуальні злочини і відповідно депортовані в Афганістан. У цих чотирьох була заборона на повторний в'їзд в країну. І "за нормальних обставин", за словами високопоставленого чиновника, їм би не дозволили в'їзд в країну.

Перевірки проводилися тільки по приїзду в аеропорт Франкфурта

Четверо афганських злочинців були вивезені з Кабула в Узбекистан разом з іншими військовослужбовцями місцевих сил і членами їх сімей. Їх перевезли до Німеччини на цивільному літаку.В аеропорту Франкфурта-на-Майні все врятовані були перевірені співробітниками федеральної поліції.

Був відкритий ордер на арешт одного з чотирьох чоловіків. За інформацією Der Spiegel, Сардар Мухаммед М. був доставлений прямо до виправної установи Франкфурт-Пройнгсхайм. У 2012 році в Мюнхені він був засуджений до восьми років і трьох місяців тюремного ув'язнення за нібито жорстоке поводження зі своєю дочкою. Його депортували до Афганістану тільки в 2019 році, а тепер він повернувся. Однак спочатку він повинен відбути строк покарання в 177 днів, - пише газета.

Інший афганець відбув покарання і був "умовно" звільнений всередині країни. Ще двоє з чотирьох чоловіків були затримані в неділю в аеропорту. Їм дозволено покинути країну, але вони не хочуть цього робити, замість цього вони попросили притулку. Чоловіки залишаться в аеропорту до прийняття рішення про подальші дії по їх справах. Згідно з повідомленням WAZ, затримані не повинні турбуватися про депортацію, бо федеральний міністр внутрішніх справ Хорст Зеєхофер вже виключив це.

Дії з повітряних перевезень піддаються критиці

Уряд Німеччини піддався критиці за те, що він не вивіз місцеві афганські сили та інших афганців, які перебувають під загрозою, до того, як таліби захопили владу. Міністр закордонних справ Хайко Маас повинен був прислухатися до попереджень свого власного посольства в Кабулі, сказав депутат від зеленої фракції Джем Оздемір в інтерв'ю радіостанції Deutschlandfunk. Маас несе значну частку провини за поточні події на місцях, сказав політик.

Як повідомляє Der Spiegel, процедура від'їзду нагадувала лотерею. Хоча засуджений насильник був вказаний в списку під своїм повним ім'ям, ні вирок, ні термін, що залишився покарання не були розпізнані під час короткої перевірки службою безпеки. Бундесвер та Міністерство закордонних справ поки ніяк не прокоментували це питання, пише n-tv. Під час контролю в аеропорту Франкфурта-на-Майні було помічено кілька людей з підробленими документами. "Деякі з них повністю підробили свої документи, від А до Я, а деякі з них не було ні в одній базі даних", — сказав Зєеєхофер. У Кабулі була надзвичайна ситуація, а такими ситуаціями завжди користуються злочинці.

З одного боку, мене просять "відкрийте двері, дозвольте їм увійти", — говорить Зеєхофер. Якщо перевірка безпеки проводиться лише при в'їзді до Німеччини, а потім з'ясовується, що деякі небажані люди також в'їхали в країну, він піддається критиці. Його завданням як міністра внутрішніх справ було — уважно стежити за тими хто вилетів.

Міністр у справах релігії Афганістану в Німеччині

Серед людей, які прибули в Німеччину за допомогою повітряного транспорту, є колишній міністр уряду президента Ашрафа Гані. За інформацією Deutsche Presse-Agentur, міністр у справах релігії Афганістану Мохаммед Касім Халімі прилетів до Німеччини трохи менше як два тижні тому.

До падіння Талібану у 2001 році Халімі вже займав високий пост в міністерстві закордонних справ в їхньому уряді. Пізніше Халімі був одним з критиків войовничого ісламістського руху Талібан.

Джерело: The Epoch Times