ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

В результаті брекзиту і коронавірусної пандемії відкладається вакцинація проти сезонного грипу в Великобританії

Велика Епоха
Фургон на британському шосе. Символічне зображення. (Stock)

Наслідки виходу Великобританії з ЄС позначаються на кампанії з вакцинації проти грипу в Великобританії у цьому році.

Основний постачальник вакцини від грипу, група Seqirus, оголосив в суботу про значні збої в постачаннях через "непередбачені труднощі, пов'язані з затримками автомобільних вантажоперевезень". В Англії та Уельсі терміни вакцинації вже довелося відкласти на два тижні.

У Великобританії вже кілька тижнів відчувається брак водіїв вантажівок. Багато іноземних робітників, особливо зі східних країн ЄС, покинули країну в результаті брекзиту і коронавірусної пандемії.

Це вже призвело до проблем з постачанням супермаркетів і підприємств громадського харчування. У секторі охорони здоров'я також не вистачає таких матеріалів, як пробірки, що призвело до скасування аналізів крові.

Експерти очікують високий рівень інфекцій

Той факт, що нестача вакцини проти грипу в цей час також є наслідком цієї проблеми, "викликає крайнє занепокоєння", — сказав Річард Вотрі з Британської медичної асоціації. "Ми повинні запитати уряд, що саме він робить, для швидкого вирішення цієї проблеми".

Лондон недавно оголосив про рекордні кампанії з масової вакцинації проти зимового грипу. У найближчі тижні планується вакцинувати понад 35 мільйонів осіб.

Річ у тому, що минулої зими через коронавірусних обмежень, не було великої епідемії грипу. "Ми знаємо, що якщо в попередньому році захворюваність на грип була низькою, то в наступному році часто спостерігається висока захворюваність", — сказав BBC Ентоні Харнден з Наукового комітету з громадських кампаній імунізації.

"Тому дуже важливо зробити щеплення від грипу, і зробити його якомога раніше", — сказав медичний експерт. Він сказав, що затримки з постачання вакцин "викликають занепокоєння".

Джерело: The Epoch Times