ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Недискримінаційний галузевий портал допомагає компаніям показати своє ставлення до тестів і вакцинації

Велика Епоха
Фото: iStock

Тиск на громадян з метою змусити їх пройти тестування або вакцинацію все більше і більше посилюється. Однак це не обов'язково повинно обмежувати участь в соціальному житті.

"7238 компаній поважають людську гідність і тому нікого не дискримінують", — повідомлення на сайті "animap.info". Про що все це? Згідно з вебсайтом, це недискримінаційний галузевий портал, на якому можуть зареєструватися підприємці, які бажають продовжувати обслуговувати всіх, незалежно від того, чи пройшли вони вакцинацію або тестування.

Головні герої вебсайту вважають себе "відповіддю" на "насувається примус вакцинації" і попереджають про "все глибший розкол" серед населення "в результаті коронавірусу і політичного поводження з ним".

На своїй домашній сторінці вони посилаються на статтю 3GG і підкреслюють, що, згідно з цим законом, ніхто "не може бути підданий дискримінації або отримувати перевагу за ознакою статі, раси, мови, національності та походження, віросповідання, релігійних або політичних поглядів".

"Жодна людина не виступає відкрито за те, щоб її побратими піддавалися дискримінації. Тому міжнародні договори з прав людини користуються максимальним визнанням. Те, що відбувається у світі вже понад 18 місяців, по суті, суперечить цим принципам і зачіпає всіх нас", — сказав Epoch Times Маркус, співзасновник сайту.

"Ми хочемо повернути наше колишнє життя"

Питання про тестування і вакцинації розбурхує уми з початку пандемії коронавірусу. За останні 17 місяців або близько того заходи щодо стримування коронавірусу неодноразово приймалися, скасовувалися, знову приймалися, посилювалися, змінювалися, корегувалися. Спілкуючись з багатьма громадянами, можна зробити висновок, що більшість з них не знають, що саме застосовується, де і як, в який час. Правила варіюють в залежності від інциденту і соціальної значущості. На державному рівні панує хаос обов'язкових масок і обов'язкових тестів, де кожен повинен з'ясувати все сам, щоб в результаті досягти своєї мети.

Будь то відпочинок в готелі, переліт, відвідування дискотеки чи візит до перукаря, то, що ще два роки тому було природною частиною життя, в останні місяці стає все більш обтяжливою дією, змушуючи людей або все більше і більше усуватися від соціального життя, або переносити вакцинацію, яка ще не пройшла адекватних випробувань. "Ми хочемо повернути колишнє життя" — чується всюди.

Але чи дійсно ви позбавлені можливості брати участь в житті суспільства, якщо не пройшли тестування або вакцинацію? Ситуація для охочих і не охочих пройти вакцинацію — не здається зовсім безнадійною. Зрештою, саме постачальники послуг вирішують, на яких умовах вони приймають або обслуговують гостей або клієнтів.

Ресторатор або власник готелю, наведені тут лише як приклад, не мають права просити пред'явити тест або докази вакцинації з міркувань захисту даних. "Ви не зобов'язані нікому розкривати дані про здоров'я, — пояснює адвокат д-р Олександр Кріст. Оскільки ресторатори, директори шкіл або поліцейські, наприклад, не є лікарями, вони не можуть працювати з медичними даними і, отже, не можуть їх оцінювати.

"Явно дискримінаційна поведінка"

Зрозуміло, жоден власник ресторану чи готелю не зобов'язаний укладати договір з клієнтом, якщо останній не хоче показувати йому тест. Тому слід заздалегідь ретельно продумати, чи є у вас альтернативні варіанти, щоб не опинитися без ліжка на ніч. Також не слід вносити передоплату або номер кредитної картки, через те, що немає гарантії повернення грошей.

З точки зору Кріста, який також є представником організації "Юристи для роз'яснення" — "весь процес перевірки тестів медично непідготовленим персоналом порушує захист даних і в цілому є незаконним". У цьому контексті він ще раз підкреслює, що це також "явно дискримінаційна поведінка", тому що ніхто не повинен бути поставлений у невигідне становище через стан здоров'я або необхідного підтвердження здоров'я.

Проте, рішення залишається за самим народом, з огляду на обставини, що склалися. Власник магазину не зобов'язаний впускати кого-небудь до свого магазину, якщо він цього не хоче. З іншого боку, клієнти можуть вибирати, в який ресторан або магазин вони хочуть піти, а в якій - ні.

І animap.info може допомогти в цьому. Компанії, які реєструються тут, прямо відмовляються від вимоги пред'явлення медичних документів. За даними вебсайту, на сьогодні в проєкті взяли участь 19 526 підприємців. Франція, Швейцарія, Австрія, Італія, Бельгія, Люксембург, Нідерланди та Німеччина мають свої власні вебсайти. На німецькому сайті на сьогодні налічується понад 7 000 реєстрацій з таких областей, як лікарі, медицина, здоров'я (1 946), автомобілі, велосипеди і транспорт (186), комп'ютери та телекомунікації (205), послуги (903), фінанси, страхування і право (218), гастрономія (173), торгівля (575), ремесла (424), будинок, сад і будівництво (188), промисловість і бізнес (94), мистецтво і культура (308), ЗМІ (119), громадські установи і асоціації (9), торгівля і промисловість (9). Установи та асоціації (9), подорожі та туризм (281), школа і освіту (360), спорт і відпочинок (208), тварини (150) і оренда і лізинг з 19 реєстраціями.

Інтерес компаній до реєстрації тут дуже великий, — пояснює Маркус. Часто це безпосередньо пов'язано з політичними рішеннями. "Після рішення Франції про обов'язкову вакцинацію медперсоналу число нових реєстрацій різко зросло. Ми випробували щось подібне в Італії, де проєкт спочатку був прийнятий дуже нерішуче".

"Для мене всі люди рівні"

Власниця готелю в Гейдельбергу підтвердила Epoch Times, що її оголошення на сайті дійсно працює, і гості приїжджають саме через її оголошення на порталі. "І вони приїжджають все більше і більше", — говорить вона.

Офіс FG-IT на балтійському курорті Бінц також зареєстрував свої дані. "Для мене кожна людина однакова", — говорить власник Фред Джорджі. "Для мене немає ніякої різниці, вакцинована людина або пройшла тестування або щось в цьому роді".

Джерело: The Epoch Times