ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У вакцинованих людей вірусне навантаження при штамі Дельта у 251 раз вище, ніж в попередніх штамах

Велика Епоха
Вакцина (iStoc)

Такий висновок нового дослідження, проведеного Групою клінічних досліджень Оксфордського університету. Це особливо тривожно, враховуючи той факт, що на момент порівняння в травні й червні 2020 року ніхто не вакцинований.

Згідно з поточними дослідженнями, навіть вакциновані люди неодноразово заражаються SARS-COV-2 і мають таке ж вірусне навантаження, як і невакциновані. Дослідницька стаття Групи клінічних досліджень Оксфордського університету, опублікована як препринт в The Lancet показує, що у вакцинованих людей навантаження коронавірусів в ніздрях з дельта-штамом у 251 раз вище, ніж з попередніми штамами. Крім того, було встановлено, що інфекційність зберігається довше, до 33 днів.

На думку вчених, хоча вакцинація полегшує симптоми інфекції, вона сприяє тому, що вакциновані люди несуть надзвичайно високе вірусне навантаження без початкових симптомів, що робить їх досимптоматичними суперрозповсюджувачами. Це явище може бути причиною несподівано високого зросту числа випадків коронавірусної інфекції серед верств населення з високим рівнем вакцинації.

В період з 11 по 25 червня 2021 року 69 працівників однієї з лікарень в'єтнамського мегаполіса Хошимін дали позитивний результат на SARS-COV- 2 і протягом двох тижнів не мали права залишати лікарню.62 людини взяли участь у клінічному дослідженні, і всі одужали без ускладнень. Було отримано 23 повних геномів послідовності. Вірусне навантаження у хворих, заражених дельта-штамом, було у 251 раз вище, ніж у хворих, заражених попередніми штамами, виявленими в період з березня по квітень минулого року.

Час від встановлення діагнозу до негативного результату ПЛР-тест становив від 8 до 33 днів. Рівень нейтралізувальних антитіл після вакцинації та на момент встановлення діагнозу у хворих був нижчим, ніж у неінфікованих людей. Водночас не було виявлено взаємодії між рівнем нейтралізувальних антитіл, викликаних вакциною, і вірусним навантаженням або розвитком симптомів.

Вакцина не знижує контагіозності проривних інфекцій

Висновок авторів: "Проривні інфекції (коли заражаються вакциновані) з дельта-штамом пов'язані з високим вірусним навантаженням, стійкою позитивною реакцією на ПЛР і низьким рівнем вакцинально-індукованих нейтралізувальних антитіл, що пояснює передачу вірусу між щепленими людьми". Іншими словами, вакцина не знижує контагіозності проривних інфекцій.

Це відповідає науковій роботі з американського штату Вісконсин, опублікованій на сайті medRxiv в липні. Результат: "Ми не виявили жодної різниці в показниках вірусного навантаження порівнюючи невакцинованих людей з тими, у кого проривна вакцинаційна інфекція. Більш того, люди з проривними інфекціями, викликаними вакциною, часто мають позитивні результати аналізів і вірусне навантаження, відповідну здатності поширювати інфекційні віруси.

Доповідь головного органу охорони здоров'я США, Центру по контролю і профілактиці захворювань (CDC), вказує в тому ж напрямку. Згідно з цим звітом, 469 випадків захворювання COVID-19 були виявлені в липні після кількох великих масових заходів у місті округу Барнстейбл, штат Массачусетс, серед жителів цього штату США, які приїздили до міста в період з 3 по 17 липня. 346 випадків, що становить 74 відсотки, відбулися у повністю вакцинованих людей. Тести виявили дельта-штам у 90 відсотках зразків від 133 пацієнтів. Рівні Ct були однаковими в зразках від повністю вакцинованих і невакцинованих пацієнтів.

Джерело: The Epoch Times