ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Слабкий захист від вакцинації: вірусне навантаження у вакцинованих і невакцинованих людей однаково високе після зараження

Велика Епоха
Чоловік отримує щеплення від коронавірусу. (FREDERIC J. BROWN/AFP via Getty Images)

Все більше фактів підтверджують, що дельта-штам коронавірусу поширюється і через вакцинованих людей. Це припущення підтверджується результатами дослідження, проведеного у Великобританії.

Вчені з Оксфордського університету та Управління національної статистики провели велике дослідження близько 3,3 мільйона ПЛР-тестів від більш ніж 730 000 дорослих британців.

В період з 1 грудня 2020 року 16 травня цього року, коли домінував альфа-штам, було проведено 2,5 мільйона тестів на 380 000 особах. Трохи більше ніж 810 000 тестів на 350 000 особах довелося на період з 17 травня по 1 серпня 2021 року, коли дельта-штам домінував в інфекційній активності в Великобританії.

Для визначення вірусного навантаження дослідники проаналізували так зване значення Ct. "Ct" означає з англійської "межа циклу" і вказує, скільки циклів повинен пройти ПЛР-тест, перш ніж буде виявлений вірусний генетичний матеріал. Якщо кількість вірусу в зразку велике, достатньо кількох циклів.

В принципі, чим більше циклів потрібно, тим нижче вірусне навантаження. Інститут Роберта Коха дає значення 30 як орієнтира, при перевищенні якого інфікована людина більше не вважається заразною. У серпні минулого року в газеті New York Times вірусологи вже розкритикували американські лабораторії, за те, що вони проводять від 37 до 40 циклів.

Високий рівень інфікування — незалежно від щеплень статусу

За даними вчених, коефіцієнт Ct для вакцинованих осіб в середньому становив 25,3, а для нещеплених — 25,7 (див. графік). У тих, хто одужав, коефіцієнт Ct становив 22,3.

Розподіл коефіцієнта Ct у вакцинованих, невакцинованих і видужали осіб. Джерело: Оксфордський університет

"Ті, хто заразився, бувши вакцинованими, мали таку ж високу концентрацію вірусу, як і ті, хто взагалі не щеплювався", — таким є один з ключових висновків аналізу.

Це значно відрізняється від ситуації взимку/навесні 2020/21 року, коли у вакцинованих людей, які заразилися альфа-штамом в цей період, пікова вірусне навантаження було значно нижче, ніж у невакцинованих інфікованих людей.

Тому автори закликають терміново вивчити вплив інфекційності вакцинованих інфікованих осіб. Ця рекомендація, принаймні, здається гідною обговорення: до тих пір важливо вакцинувати якомога більше людей — оскільки ті, хто не вакцинований, можуть не отримати пасивного захисту в ході зниження інфекційності заражених вакцинованих людей.

Понад два тижнів тому, згідно з Guardian, організація Public Health England повідомила, що люди, заражені дельта-штамом, дуже заразні — незалежно від статусу вакцинації.

Трохи раніше головний орган охорони здоров'я США "Центри по контролю і профілактиці захворювань "(CDC) повідомив про порівнянний ризик зараження для обох груп після кількох спалахів в американському штаті Массачусетс. З 469 заражених жителів півострова Кейп-Код майже три чверті були повністю вакциновані.

Джерело: The Epoch Times