Неділя, Жов 24, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Тибетців очікує посилена культурна асиміляція і "патріотичне виховання"

П'ятниця, 27 серпня 2021 року

Туристи відвідують палац Потала, об'єкт спадщини ЮНЕСКО, під час організованого урядом візиту журналістів в Лхасі, Тибет, Китай, 1 червня 2021 року. (Kevin Frayer/Getty Images)

Комуністична партія Китаю відзначила 70-у річницю захоплення Тибету закликом до регіону прийняти правління режиму.

У знаменитому палаці Потала, священному буддійському місці в столиці Тибету Лхасі, віцепрем'єр КНР Ван Ян виступив 19 серпня перед натовпом з 20 000 осіб, представивши партію як рятівника, який "мирно звільнив" тибетських "селянських рабів".

"Тибет може розвиватися і процвітати, тільки дотримуючись керівництва партії та соціалістичного шляху", — сказав Ван, який також очолює номінальний політичний консультативний орган режиму і є членом вищого керівного органу партії — Постійного комітету Політбюро.

Китайські комуністичні війська увійшли в просторий гімалайський регіон в 1951 році, змусивши тибетських лідерів прийняти договір, який обіцяв зберегти чинну в Тибеті політичну систему, регіональну автономію і свободу віросповідання.

14-й Далай-лама, якому в цьому році виповнилося 86 років, втік пішки до Індії в 1959 році, після того, як китайські військові придушили тибетське повстання. За даними вигнаного тибетського уряду, незабаром за ним втекли близько 80 000 осіб.

У той час як режим стверджує, що він "звільнив" тибетських селян від деспотичної теократії, критики й активісти стверджують, що Пекін замість цього почав кампанію "культурного геноциду" в унікальному буддійському регіоні, який протягом більшої частини своєї історії був практично незалежний від центрального китайського правління.

Тибетські буддійські паломники йдуть по корі у святилище на березі високогірного солоного озера Намцо під час організованого урядом візиту для журналістів в Намцо, Тибет, Китай, 2 червня 2021 року. (Kevin Frayer/Getty Images)

За словами правозахисних груп, упродовж багатьох років режим змушував ченців і черниць повернутися до світського життя і засуджував деяких ченців до суворих термінів до 20 років. У звіті аналітичного центру Jamestown Foundation за 2020 рік також йдеться про появу в Тибеті воєнізованих таборів професійної підготовки, аналогічних тим, в яких містяться понад 1 мільйон уйгурів в Сіньцзяні.

У своїй промові на церемонії Ван взяв переможний тон, зловтішаючись з приводу "гармонійного і стабільного" Тибету, де різні етнічні групи "люблять один одного, як чай і сіль", маючи на увазі димний, солоний місцевий напій, відомий як масляний чай. Він сказав, що партія "перемогла сепаратистську і саботажну діяльність групи Далай [лами] і закордонних ворожих сил" і успішно ліквідувала крайню бідність в регіоні.

Схоже, що тибетців очікує посилена культурна асиміляція і "патріотичне виховання".Наголошуючи на необхідності глибокого прийняття суспільством партії й "соціалізму з китайськими особливостями", Ван закликав до "всебічних зусиль", щоб спонукати тибетців писати й говорити стандартною мандаринською мовою і розвивати загальні "символи та образи китайської нації".

На кадрах, що транслювалися в прямому ефірі по всій країні через державні ЗМІ Китаю, було видно сольний портрет китайського лідера Сі Цзіньпіна, який підіймається над аудиторією, що нагадувало культ особистості, створений навколо першого правителя партії Мао Цзедуна.

Пізніше в той же день Ван приєднався до приблизно 600 людей, щоб подивитися виставу з фрагментами, що розповідають про нібито подяку тибетців партії.

Святковий настрій не поділяла тибетська діаспора.

«Судячи з подій в Тибеті за останні 70 років, у тибетського народу немає причин для радості», — йдеться в заяві вашингтонської правозахисної групи «Міжнародна кампанія за Тибет». "Політика Китаю перетворила Тибет у в'язницю просто неба", — додається в документі.

Тибетська буддистка тримає молитовні чотки під час обертання молитовного колеса в місцевому храмі в Лхасі, Тибет, Китай, 3 червня 2021 роки (Kevin Frayer/Getty Images)

Діаспора послалася на новий внутрішній кодекс поведінки, який забороняє тибетським чиновникам сповідувати релігійні переконання. За даними групи, нова політика вперше почала поширюватися у квітні й забороняє членам партії, які займають офіційні посади, носити буддійські чотки, демонструвати релігійні знаки на державних автомобілях, жертвувати гроші монастирям і оплачувати релігійне паломництво. Чиновникам також було сказано, щоб вони відмовляли членів своїх сімей від релігійних практик.

Після 70 років гноблення єдине, чого тибетський народ потребує сьогодні в "мирне звільнення", — це від жорстокості Китаю", — заявила група.

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...