ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Трамп критикує ЗМІ: твердження про відсутність фальсифікацій на виборах — це "фейкові новини"

Велика Епоха
Колишній президент Дональд Трамп на заході щодо захисту виборів у Феніксі, штат Аризона, 24 липня. (Brandon Bell/Getty Images)

Навіть через дев'ять місяців після президентських виборів в США звинувачення в шахрайстві не вщухають. Тим часом колишній президент Трамп критикує ЗМІ, які заявляють про те, що доказів немає. Ситуація може скоро змінитися, оскільки в деяких штатах вже проводиться аудит виборів, що дає перші результати.

У різних штатах США підбивання підсумків президентських виборів 2020 року наближається до завершення (Аризона), триває або ще в процесі (Джорджія і Вісконсин). І хоча безпосередньо після виборів було багато повідомлень про фальсифікації, чимало ЗМІ не звертали на це уваги у своїх репортажах, ніби на виборах все було за правилами.

Колишній президент США Дональд Трамп в неділю піддав критиці таке некритичне ставлення з боку авторитетних ЗМІ. Він звинуватив їх у поширенні тверджень про відсутність "доказів фальсифікації результатів виборів".

Газета New York Times та інші видання в основному додавали у свої репортажі примітку: "Без будь-яких доказів того, що вибори були проведені шляхом шахрайства".

"Як завжди, це фейкові новини", — написав Трамп у своїй заяві.

Він заявив, що існують "численні" і "неспростовні" докази того, що президентські вибори 2020 року "супроводжувалися шахрайством і порушеннями" в таких масштабах, із якими Сполучені Штати ніколи не стикалися.

"Багато що з цього вже стало надбанням громадськості, і багато ще стане відомо в найближчому майбутньому ", — написав він.

Трамп також звинуватив ЗМІ в корумпованості, змові та співпраці з "радикальними лівими демократами". Разом, сказав він, вони зроблять все, "щоб приховати реальні факти провалу виборів".

"Ці вибори були шахрайством, і ЗМІ роблять все можливе, щоб люди не бачили і не читали, що відбулося насправді. У нас більше немає вільних і відкритих ЗМІ (вони не повідомляють правду), але новини поширюються як ніколи раніше", — написав Трамп.

Чи хотів Трамп скасувати "вільні й чесні вибори"?

Висловлювання колишнього президента пішли після заяви представника демократів Каролін Малоні. Голова комітету з нагляду Палати представників стверджує, що Трамп в грудні 2020 року закликав високопоставлених чиновників Міністерства юстиції оголосити результати виборів 2020 року "сфальсифікованими".

В кінці липня Мелоні процитувала рукописні замітки, які нібито виходили від одного з учасників телефонної розмови, який відбувся 27 грудня між Трампом і тодішнім заступником генерального прокурора Джеффрі Розеном.

"Ці рукописні замітки показують, що президент Трамп в останні дні свого президентства безпосередньо дав вказівку головному правоохоронному відомству нашої країни вжити заходів щодо скасування результатів вільних і чесних виборів", — йдеться в заяві Мелоні.

Трамп не став прямо відповідати на звинувачення, але звинуватив Міністерство юстиції в тому, що воно зацікавлене лише в тому, щоб "нашкодити" тим, хто хоче викрити, наскільки "нечесними" були президентські вибори 2020 року.

"Міністерство юстиції повинно займатися людьми, які фальсифікували вибори, а не патріотами нашої країни, які хочуть з'ясувати, як нашу націю зрадили ", - написав він.

Аудит виборів ще йде

У червні Трамп також опублікував лист колишнього генерального прокурора штату Пенсільванія Вільяма Барра. У ньому адвокат Вільям Максуейн описав, як колишній генеральний прокурор Вільям Барр тиснув на нього, щоб той не розслідував звинувачення в фальсифікації результатів виборів і порушення на виборах в штаті. "Я не погодився з цим рішенням, через те, що у мене був наказ", — пояснив Максуейн. Барр відкинув ці звинувачення.

Правда про звинувачення Трампа може стати відома вже в серпні. Сенат штату Аризона планує оприлюднити частину результатів судової ревізії округу Марікопа. Команди під керівництвом "Кібер Ніндзя" з Флориди 28 липня завершили аудит майже 2,1 мільйона бюлетенів, поданих на виборах 3 листопада 2020 року. Зараз готується проєкт звіту про результати аудиту. Перший проміжний звіт показав, що на виборах 2020 року в США були серйозні порушення.

Джерело: The Epoch Times