Середа, Тра 25, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Талібан ввів заборону на щеплення від коронавірусу на завойованій території

Середа, 25 серпня 2021 року
Бойовики Талібану. (AFP via Getty Images)

Багато хто побоюється повернення законів шаріату після приходу до влади в Афганістані ісламістського руху "Талібан". Офіційно таліби налаштовані примирливо, але вже в ході своїх завоювань з однієї провінції стало відомо, що тамтешнім жителям заборонено робити щеплення від коронавірусу.

Ще до того, як радикальні ісламські таліби повністю захопили Афганістан після виведення міжнародних збройних сил, вони втрутилися в процес вакцинації в уже завойованих районах. Однак "шукачі" (таліби, пуштуни) застосовували не примус до вакцинації, а заборону на вакцинацію.

Як повідомила минулого тижня афганська "Shamshad Radio & Television Network", глава департаменту охорони здоров'я в східній афганській провінції Пактія валу Хан Ахмадзай заявив журналістам, що таліби заборонили вакцинацію від коронавірусу в регіональній лікарні провінції. На той момент провінція була окупована талібами протягом тижня. Центр вакцинації був закритий протягом трьох днів, а відвідувачам сказали, що вакцина заборонена, пояснив лікар. Таліби також попередили групу з розповсюдження вакцин, щоб вона не поширювала вакцини.

The Indian Organiser пише, що таліби вважають, що вакцини заборонені в ісламі. Вони являють собою змову Заходу проти мусульман. Крім іншого, вони також вірять, що вакцини будуть використовуватися проти мусульман, щоб зробити їх імпотентами.

Taliban Banned Using of COVID-19 Vaccines in Paktiahttps://t.co/x0O9qPbfUN pic.twitter.com/3G9TOlwzbk

Шаріат талібів з 1997 по 2001 рік

Times of India (TOI) згадує п'ятирічне правління талібів в Афганістані з 1997 по 2001 рік — так званий Ісламський емірат Афганістан. Вони правили, використовуючи сувору версію законів шаріату. Жінкам в основному заборонялося працювати та вчитися. Їх замикали дома і випускали тільки в супроводі чоловіка-опікуна. Публічні страти й прочуханки були в порядку речей, а західні фільми та книги були заборонені. Культурні артефакти були знищені, тому що вони вважалися блюзнірськими в ісламі.

Руйнування колись найбільших у світі статуй Будди, внесених до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО в долині Баміан в центральному Афганістані на висоті 2500 метрів, свідоцтва давньої буддійської культури, викликало великий переполох.

Втручання США в кінцевому підсумку поклало край правлінню Талібану в Афганістані.

Чи повернеться режим шаріату?

Тепер є побоювання, що таліби повернуться до такого стилю правління. Але таліби заперечують це. За даними TOI, таліби вже заявили раніше в цьому році, що вони хочуть створити в Афганістані "справжню ісламську систему", що передбачає права жінок і меншин відповідно до культурних традицій і релігійних правил. Однак є ознаки того, що угруповання вже почало забороняти жінкам працювати в деяких областях, пише індійська газета.


Джерело: The Epoch Times