Середа, Тра 25, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Куба — це диктатура, яка криміналізує право на свободу слова. Прийнято новий закон про кібербезпеку

Четвер, 19 серпня 2021 року
Кубинка з мобільним телефоном (YAMIL LAGE/AFP via Getty Images)

Приблизно через місяць після протестів на комуністичній Кубі уряд прийняв неоднозначний закон про кібербезпеку. Закон, опублікований у вівторок в Офіційному віснику, розглядається критиками як інструмент обмеження політичних і цивільних свобод на Карибському острові.

Новий закон визначає, наприклад, які дії в Інтернеті є кримінальним злочином, включаючи кібертероризм, підбурювання до суспільних безладів і поширення інформації, яка вважається помилковою або завдає шкоди репутації держави.

Заступник міністра зв'язку Вільфредо Гонсалес заявив інформаційному агентству AFP, що закон дозволить кубинцям захистити "свої особисті дані" і "своє приватне життя". Це також гарантує, що "ніхто не зможе спотворити правду".

"Куба посилює контроль над інтернетом"

За словами Хосе Мігеля Віванкі, директора американського підрозділу правозахисної організації Human Rights Watch, закон дозволяє інтернет-провайдерам блокувати доступ, якщо уряд вважає, що користувач поширює неправдиві новини. "Куба посилює контроль над Інтернетом", — сказав він.

Новий закон викликав обурення у багатьох кубинців, які виклали його в інтернет-мережі. "Ми маємо право мати іншу думку і висловлювати її", — написав один з користувачів. "Куба — це диктатура, яка криміналізує право на свободу слова", — написав інший користувач у Twitter.

Мобільний інтернет, який був введений на Кубі тільки у 2018 році, з того часу став для цивільних груп і активістів важливим інструментом поширення інформації.

Протести 11 і 12 липня приблизно у 40 кубинських містах стали найбільшими антиурядовими демонстраціями з часів революції 1959 року під керівництвом Фіделя Кастро. Люди висловлювали своє невдоволення найгіршій за останні 30 років економічній кризі й супутнім їй дефіцитом електроенергії та продовольства.

Джерело: The Epoch Times