ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Ізраїль просить допомоги з-за кордону у зв'язку з лісовою пожежею під Єрусалимом (ВІДЕО)

Велика Епоха
Лесные пожары под Иерусалимом        ( AHMAD GHARABLI/AFP via Getty Images)

Ізраїльський уряд звернувся по міжнародну допомогу в боротьбі з сильною лісовою пожежею біля Єрусалима. Греція і Кіпр вже погодилися направити в Ізраїль пожежні літаки, повідомив в понеділок агентству AFP прессекретар ізраїльського міністерства закордонних справ. За допомогою Ізраїль звернувся і до інших країн, таких як Італія і Франція.

За даними ізраїльської пожежно-рятувальної служби, за два дні в результаті пожежі було знищено близько 2000 гектарів землі. Сотні пожежників, дюжина пожежних літаків і вертоліт були спрямовані на стримування полум'я, що поширюється. Навіть після настання темряви в понеділок увечері близько сотні пожежників все ще боролися з полум'ям.

Пожежа спалахнула в неділю в лісистих пагорбах на захід від Єрусалима. Сотні сімей довелося вивезти в безпечне місце. Також довелося евакуювати психіатричну клініку.

Причина пожежі неясна

Пожежній команді спочатку вдалося локалізувати пожежу, але сильний вітер викликав новий спалах полум'я в понеділок удень. За словами поліції, причина пожежі спочатку була неясна, але слідчі припустили, що полум'я було "результатом діяльності людини". У неділю не було жодного удару блискавки, сказав Деді Сімчі з пожежно-рятувальної служби. "Ми не знаємо, чи була це халатність чи нерозсудливість, умисел або підпал".

В останні тижні в Середземноморському регіоні вирують сильні лісові пожежі. Кілька пожеж вирували, зокрема, в Греції, Туреччині, Алжирі і Марокко. Більшість цих пожеж були викликані підпалами.

Найбільше постраждав Алжир, де в результаті пожеж загинуло понад 90 людей, в тому числі 33 солдати. У понеділок представник пожежної служби заявив, що більшість пожеж вже під контролем. "Вони більше не становлять небезпеки для місцевих жителів".

Уряд Алжиру звинувачує злочинців-паліїв в лісових пожежах на півночі країни. У понеділок президент Алжиру Абдельмаджід Теббун пообіцяв постраждалим сім'ям допомогу в розмірі одного мільйона динарів (близько 550 євро) кожній.

У Марокко, за даними влади, за останні три дні було знищено понад 700 гектарів лісу. Про жертви звідти не повідомлялося.

Джерело: The Epoch Times