Середа, Тра 25, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Терпіння і рішучість можуть перемогти — незалежно від того, хто є ворогом. Тріумф ісламістів усього світу

Вівторок, 24 серпня 2021 року
Бойовики Талібану в Афганістані. (WAKIL KOHSAR/AFP via Getty Images)

Захоплення влади в Афганістані — це не тільки перемога талібів, але і тріумф ісламістів у всьому світі. "Це дає джихадистам величезний стимул. Тепер вони вважають, що можуть витіснити іноземні держави, навіть такі великі держави, як США", — говорить Колін Кларк з аналітичного центру Soufan Center в Нью-Йорку.

Політолог очікує, що ісламісти використовуватимуть приклад Афганістану у своїй пропаганді, особливо напередодні 20-ї річниці терактів 11 вересня в Нью-Йорку. "Це підніме бойовий дух джихадистів від Північної Африки до Південно-Східної Азії", — говорить Кларк. "Завоювання Афганістану талібами підбадьорить джихадистів всюди", — також вважає експерт по екстремізму Аймен Джавад Аль-Тамімі з Університету Джорджа Вашингтона. "Якщо ви продовжите боротьбу, ваші противники зрештою упадуть на коліна", — таке послання з Афганістану радикальним ісламським військовими відділами.

В Інтернеті ісламісти радіють успіхам талібів. "Це доводить, що опір народів — в першу чергу палестинський опір — в підсумку призводить до перемоги та свободи", — заявляє, наприклад, радикальна палестинська організація ХАМАС. "Мусульмани й моджахеди в Пакистані, Кашмірі, Ємені, Сирії, Газі, Сомалі й Малі святкують звільнення Афганістану і введення законів шаріату", — йдеться в повідомленні пропагандистського агентства терористичної мережі "Аль-Каїда" "Ель-Табата".

Ісламська держава утримується

Тільки терористичне ополчення "Ісламська держава" (ІГ) стримує свої оплески. Коли Аль-Каїда присягнула на вірність Талібану, ІГ назвала їх віровідступниками. В Афганістані ворожнеча між угрупованнями ще сильніша, оскільки афганське відгалуження ІГ — Ісламська держава — провінція Хорасан (ІГХП) — була заснована перебіжчиками з "Талібану".

Але бойовики ІГХП також отримують вигоду від розпаду афганської держави. "Доктор Q", західний експерт з ІГ, що публікує свої дослідження під цим псевдонімом у Твіттері, нарахував 216 атак ІГХП з 1 січня по 11 серпня — за той же період минулого року їх було всього 34. "Перемога талібів також дає поштовх ІГХП", — пише він.

Хаос і війна є основними передумовами для розвитку будь-якої джихадистського угруповання — незалежно від його орієнтації, вважає політолог Кларк. Він побоюється, що після розвалу афганської армії можуть посилитися як ІГ, так і "Аль-Каїда". "Те, що відбувається в Афганістані, — це приголомшлива перемога і для Аль-Каїди", — говорить Кларк. Терористична мережа може використовувати нову ситуацію для вербування бойовиків і отримати такий підйом, якого ніколи не було після смерті її засновника Усами бен Ладена.

Це, мабуть, найпотужніший урок, який таліби викладають своїм братам-ісламістам по всьому світу: Терпіння і рішучість можуть перемогти — незалежно від того, хто є ворогом.

Джерело: The Epoch Times