Середа, Тра 25, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Моравецький: Мігранти, що застрягли на кордоні двох країн, експлуатуються білоруським президентом

Субота, 21 серпня 2021 року
Польська межа. (JANEK SKARZYNSKI/AFP via Getty Images)

Польща звинуватила Білорусь у шантажі біженців на своєму кордоні. Мігранти, які застрягли на кордоні двох країн, експлуатуються білоруським президентом Олександром Лукашенком, заявив глава уряду Польщі Моравецький.

За останні кілька тижнів тисячі мігрантів, в основному з Близького Сходу, намагалися перетнути кордон з Білорусі в сусідні країни ЄС — Литву, Латвію і Польщу. "Не може бути, щоб шантаж пана Лукашенка змусив нас прийняти кого-небудь", — заявив в середу глава уряду Польщі Матеуш Моравецький.

За даними ЄС, білоруська влада навмисно незаконно ввозить людей і доставляє їх на кордон в помсту за санкції Заходу проти Білорусі.

Спочатку особливо постраждала Литва. Після того, як литовська влада почала активно відтісняти мігрантів, Латвія і Польща також повідомили про зростання числа прибулих на їх кордоні. Всі три країни відмовляють мігрантам у в'їзді, а білоруські прикордонники, своєю чергою, не пропускають їх назад в Білорусь.

"Прикордонники не дозволять нелегальним мігрантам проникнути в Польщу", — заявив в середу у Твіттері міністр внутрішніх справ Польщі Мацей Васик. Люди знаходяться "на білоруській стороні", сказав він. "Кордон запечатаний".

Голова в ЄС — Словенія скликала в середу спеціальну зустріч міністрів внутрішніх справ через ситуацію на зовнішніх кордонах ЄС з Білоруссю. "Ми рішуче підтримуємо і солідарні з (постраждалими) країнами", — заявив міністр внутрішніх справ Словенії Алеш Хойс перед початком обговорення. "І ми засуджуємо спробу Білорусі використовувати людей у своїх політичних цілях".

Джерело: The Epoch Times