ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Схвалення FDA вакцини Pfizer — «безвідповідально і смертельно небезпечно»: Група із захисту громадянських свобод

Велика Епоха
Флакон вакцини Pfizer проти COVID-19 в Лос-Анджелесі, Каліфорнія, 9 липня 2021 р Brown / AFP via Getty Images)

Організація із захисту громадянських свобод Liberty Counsel рішуче заперечує проти схвалення Управлінням із санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (U.S. Food and Drug Administration, FDA) дворазового введення вакцини Pfizer COVID-19, що мало місце 23 серпня, з метою захистити право людей відмовлятися від вакцини.

Група зазначає, що понад 3000 осіб померли в Сполучених Штатах після другої дози Pfizer.

Вакцина Pfizer є першою вакциною, схваленою для загального застосування серед людей у віці 16 років і старше, і буде продаватися під торговою маркою Comirnaty, повідомляє FDA. Агентством і надалі дозволено використання вакцини Pfizer для застосування до осіб у віці від 12 до 16 років як екстрений захід.

Повідомляється, що з січня 2020 року COVID-19 вбив понад 660 тис. американців.

Але рішення FDA схвалити вакцину Pfizer в рекордно короткі терміни може поставити під загрозу охорону здоров’я, переконані у Liberty Counsel, яка допомагає багатьом федеральним установам, медичним компаніям, авіакомпаніям та їх співробітникам, а також студентам-медикам і стоматологам, які виступають проти обов’язкового щеплення від COVID-19.

«Спішне схвалення експериментальної ін’єкції без багаторічних клінічних досліджень і тестувань — це безвідповідально і смертельно небезпечно. У FDA жахливий послужний список щодо схвалення ліків, які необхідно було відкликати та видалити з ринку» — сказав співзасновник і генеральний директор Liberty Counsel Мет Стевер (Mat Staver) у заяві, опублікованій 24 серпня.

«Я маю побоювання, що цей необґрунтований поспіх FDA зі схваленням дворазової дози Pfizer призведе до поповнення довгого списку схвалених FDA невдалих і шкідливих ліків» — сказав Стевер, чия юридична фірма у Флориді спеціалізується на справах за позовами з приводу застосування Першої поправки та з питань свободи віросповідання.

«Не зважаючи на схвалення FDA, люди можуть як і раніше вимагати звільнення від вакцинації з медичних та релігійних причин» — додав Стевер.

Група Стевера вказала на дані, зібрані для Центрів з контролю та профілактики захворювань США (Centers for Diseases Control and Prevention, CDC) в їх системі повідомлень про побічні ефекти вакцин (VAERS) — 3079 осіб померли після отримання другого щеплення Pfizer.

В цілому у VAERS було зареєстровано близько 600 тис. «небажаних явищ» серед осіб, які отримали вакцину Pfizer або двох її основних конкурентів Moderna і Johnson&Johnson. Всього зареєстровано 13 068 смертей після отримання доз однієї з цих трьох вакцин.

Інші побічні ефекти, про які повідомлялося у VAERS після отримання однієї з трьох вакцин, включають 5617 випадків анафілаксії, 5882 серцевих нападів, 17 228 випадків постійної інвалідності та 25 169 важких алергічних реакцій.

«VAERS приймає звіти про побічні ефекти та реакції, що виникають після вакцинації. Постачальники медичних послуг, виробники вакцин і населення можуть відправляти звіти в цю систему. Хоча звіти у VAERS дуже важливі для моніторингу безпеки вакцин, їх не можна використовувати для визначення того, чи вакцина викликала побічне явище чи захворювання, або ж сприяла їм» — заявили у CDC.

У заяві CDC також йдеться про те, що звіти можуть містити неповну, неточну, випадкову інформацію або інформацію, яка не може бути перевірена. Здебільшого звіти в VAERS є добровільними, що означає, що вони схильні до упередженості. Це створює певні обмеження на використання цих даних з наукової точки зору. Дані зі звітів VAERS завжди слід інтерпретувати з урахуванням цих обмежень.

Водночас Liberty Counsel наголошує, що регулятори федерального рівня визнають, що існує підвищений ризик міокардиту і перикардиту або запалення серця після введення вакцини, особливо протягом семи днів після другої дози.

У листі офіційним особам компанії Pfizer головний науковий співробітник FDA Деніз Хінтон (Denise Hinton) заявила, що вакцина компанії має бути схвалена для регулярного використання з деякими обмеженнями.

На її переконання відомі та потенційні переваги вакцини Pfizer-BioNTech COVID-19 при її використанні для запобігання COVID-19 переважують відомі та потенційні ризики.

Вона відзначила, що «ґрунтуючись на сукупності наукових даних, наявних у розпорядженні FDA, розумно вважати, що вакцина Pfizer-BioNTech від COVID-19 може бути ефективною у запобіганні COVID-19».

Liberty Counsel вказала, що схвалення FDA препарату не виключає його відкликання з ринку в більш пізній термін, якщо проблеми будуть задокументовані.

Серед прикладів, зазначених Liberty Counsel, були наступні:

• У 1985 році Селдейн (терфенадин) був антигістамінним препаратом, який не викликав сонливості. Він продавався протягом 13 років, перш ніж був відкликаний через небезпечні для життя проблем з серцем при прийманні в поєднанні з іншими ліками.

• Зантак (ранітидин) був відкликаний у США у 2020 році через серйозні побічні ефекти, включаючи проблеми з печінкою, повільне серцебиття, пневмонію і можливість маскування раку шлунка.

• Дарвоцет (пропоксифен) вперше з'явився на ринку США у 1955 році і був у продажу до 2010 року, коли було виявлено, що він має серйозний токсичний вплив на серце. У період з 1981 по 1999 роки було зареєстровано понад 2110 смертей. Великобританія заборонила його п'ятьма роками раніше у 2005 році.

• Мерідія була знята з продажу у 2010 році через підвищений ризик серцево-судинних захворювань та інсульту. Шість років до цього оглядач діяльності FDA повідомляв Сенат про те, що Мерідія та ряд інших ліків повинні бути вилучені з продажу.

Аккутан (ізотретиноїн) був знятий з продажу у 2009 році після того, як продавався протягом 27 років. Причинами цього стали підвищений ризик вроджених дефектів, викиднів і передчасних пологів, а також запальні захворювання кишківника і суїцидальні нахили.

Джерело: The Epoch Times