Неділя, Жов 24, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Джерело доходу талібів: 85 відсотків світового опіуму надходить з Афганістану

Неділя, 29 серпня 2021 року

Фермер збирає опійний сік на маковому полі в районі Дарра-і-Нур провінції Нангархар, Афганістан, 10 травня 2020 року (NOORULLAH SHIRZADA / AFP über Getty Images)

85% світового опіуму надходить з Афганістану. Комісар федерального уряду з наркотичних засобів навіть побоюється, що після приходу до влади талібів пропозиція наркотиків ще більше зросте. Принаймні, коронавірусна криза не завдала шкоди афганським фермерам, які вирощують мак: кажуть, що в кризовому 2020 року посівні площі навіть збільшилися на 37 відсотків.

Коли справа доходить до вирощування опію, М'янма займає друге місце з часткою близько 5,5 відсотка, решта розподіляється по інших країнах, кожна з яких має дуже невелику частку світового ринку. Вирощування і торгівля наркотиками, ймовірно, є важливою опорою для Талібану в плані фінансування, опорою, яка може стати ще більш важливою в майбутньому. Однак так було не завжди. У перші роки правління режиму талібів на рубежі тисячоліть він навіть ввів повну заборону на вирощування опійного маку та перероблення його в героїн.

Героїн виробляється полісинтетичним способом. Вихідною речовиною є морфін, який отримують у вигляді екстракту з опію-сирцю — висушеного молочного соку з капсул насіння опійного маку (Papaver somniferum).

Збройні сили Управління національної безпеки (NDS) стоять на сторожі із затриманим підозрюваним (С) після вилучення пакетів з опіумом і гашишем під час пресконференції в штаб-квартирі НУБ в Джелалабаді, Афганістан, 4 лютого 2021 року. (NOORULLAH SHIRZADA/AFP via Getty Images)

Між тим, в останні роки спостерігається різке розширення посівних площ, особливо в оплотах афганського Талібану на півдні та північному сході країни. "Навіть перед обличчям майбутнього припинення допомоги, військова скриня Талібану навряд чи спорожніє в майбутньому", — говорить редактор Handelskontor Рафаель Лула.

"Крім пожертвувань від безлічі учасників, включно з країн Перської затоки, важливу роль у фінансуванні відіграє вирощування опійного маку. Тому більш ніж коли-небудь важливо всебічно розглянути питання як зробити вирощування контрольованим і регульованим, для запобігання непотрібної гри на користь терористичним групам.

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...