Субота, Тра 21, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Дослідження: захист від вакцинації проти коронавірусу знижується протягом шести місяців

Неділя, 29 серпня 2021 року
Медсестра дістає вакцину Biontech/Pfizer із морозильної камери під час кампанії з вакцинації. (Sebastian Gollnow/dpa/dpa)

Відповідно до британського дослідження, вакцинаційний захист коронарнавірусних вакцин від Biontech/Pfizer і Astrazeneca слабшає менш ніж за шість місяців. Тому автори вважають ревакцинацію необхідної для тривалого захисту.

Згідно з дослідженням, захист від зараження коронавірусів знижується всього через кілька місяців після повної вакцинації.

Як орієнтир британські дослідники взяли захисний ефект, з їхнього дослідження через місяць після отримання другої дози вакцини, який, за їхніми словами, склав 88 відсотків для Biontech і 77 відсотків для Astrazeneca. Згідно з результатами великомасштабного дослідження, опублікованого в середу, у випадку з Biontech захисний ефект від інфекції знизився на 14 процентних пунктів до 74 відсотків протягом наступних чотирьох місяців. У Astrazeneca воно знизилося на 10 процентних пунктів за три місяці. Захист від інфекції тоді становила 67 відсотків.

Дослідження з лондонського королівського коледжу

Для дослідження група під керівництвом Тіма Спектора з Королівського коледжу Лондона проаналізувала результати тестів понад 1,2 мільйона добровольців, які пройшли вакцинацію в період з грудня 2020 року по липень 2021 року. За словами авторів, це дослідження є одним з найбільших у світі досліджень ефективності вакцин.

Для оцінки інфекцій дослідники використовували позитивні результати тестів в період з 26 травня по кінець липня. Однак в дослідженні не робиться ніяких заяв щодо симптоматичних захворювань, важких течій хвороби або ризику смерті від Covid-19. Зниження захисного ефекту відноситься виключно до ризику зараження в першу чергу.

Захист серед літніх людей може значно знизитися вже взимку

За словами Спектора, отримані результати дають можливе пояснення збільшення числа інфекцій серед повністю вакцинованих. Захисний ефект може впасти нижче 50 відсотків взимку для літніх людей і медичних працівників, які вже були щеплені кілька місяців тому, попередив він. З огляду на високий рівень інфекцій в Великобританії, це може знову призвести до збільшення кількості госпіталізованих пацієнтів і смертей, сказав він.

"Нам терміново потрібно розробити плани з посиленої вакцинації", — зажадав Спектор. Ця третя вакцинація в цей час обговорюється в Великобританії, але ще не була офіційно рекомендована відповідальною комісією по вакцинації. Однак дослідники підкреслили, що зниження захисного ефекту явно не є причиною для відмови від вакцинації.

Вакцини як і раніше є високоефективним захистом від Covid-19 для більшості населення.

Джерело: The Epoch Times