Субота, Тра 21, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Фармацевтичний керівник вважає, що наближається ще одна серйозна перешкода для припинення пандемії

П'ятниця, 27 серпня 2021 року
Альберт Бурла, головний виконавчий директор фармацевтичної компанії Pfizer, на Нью-Йоркській фондовій біржі в Нью-Йорку 17 січня 2019 р. (Drew Angerer/Getty Images)

Генеральний директор компанії Pfizer Альберт Бурла (Albert Bourla) заявив у вівторок, що, ймовірно, в майбутньому з'явиться штам COVID-19, стійкий до вакцин.

«Кожного разу, коли такий штам з'являється у світі, наші вчені беруться за нього» — сказав Бурла в інтерв'ю Fox News. «Вони досліджують, чи може цей варіант уникнути захисту нашої вакцини. Ми ще не виявили жодного, але вважаємо, що, цілком ймовірно, колись один із них з'явиться».

Бурла вже не вперше робить такий прогноз. Він підняв це питання в розлогому інтерв'ю Fortune у лютому, приблизно в той час, коли увага все частіше зверталася на нові мутації коронавірусу.

Відповідаючи на питання про ефективність вакцини Pfizer проти нових штамів, Бурла сказав, що він «цілком впевнений» у тому, що вона може нейтралізувати нові мутації, і привів обнадійливі результати лабораторних досліджень. Разом з тим він сказав, що «фундаментальне питання» полягає в тому, наскільки ймовірно, що в підсумку з'явиться стійкий до вакцин штам коронавірусу.

За його словами, поява нового штаму вірусу, який зможе перевершити вихідний вірус, є дуже вірогідним сценарієм.

Тоді Бурла повідомив Fortune, що технологія mRNA, використовувана в вакцині Pfizer-BioNTech, дозволяє швидко розробити її нову версію, здатну створити іншу імуногенність, яка могла б охопити нові мутації. Така вакцина, як він сказав тоді, може бути розроблена приблизно за два місяці, але зазначив, що це буде залежати від багатьох факторів, включаючи нормативно-правову базу.

В інтерв'ю Fox News він розповів про це докладніше, заявивши, що в компанії Pfizer діє процес, що дозволяє їй розробити вакцину, специфічну для конкретного варіанту, протягом 95 днів після виявлення нової мутації.

Його слова прозвучали в той же день, коли Центри з контролю та профілактики захворювань США (Centers for Disease Control and Prevention, CDC) представили нові дані, які проливають світло на ефективність вакцини проти штаму Delta.

Дані базуються на дослідженні 4217 повністю вакцинованих учасників — 65% з них отримали щеплення від Pfizer, 33% — від Moderna, а 2% — від Johnson&Johnson. Згідно зі звітом CDC до появи штама Delta ефективність вакцин становила 91%, в час як при переважанні штаму Delta ефективність склала 66%.

За день до цього Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів США (Food and Drug Administration, FDA) схвалило застосування вакцини COVID-19 компанії Pfizer для людей 16 років і старше. До цього, вакцина від коронавірусу Pfizer, як і вакцини інших виробників, на нормативному рівні відносилися до категорії для екстреного використання.

Джерело: The Epoch Times