ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Афганістану загрожує стати "Північною Кореєю" регіону, — нагороджений фотограф

Велика Епоха
Прихильник Талібану в Кабулі. (AAMIR QURESHI/AFP via Getty Images)

Ушанований нагородами афганський фотограф Масуд Хоссейні розглядає свободу преси у своїй рідній країні як серйозну загрозу після приходу до влади радикального ісламського Талібану. Він очікує "дуже поганого майбутнього" для журналістів в Афганістані, сказав лауреат Пулітцерівської премії в інтерв'ю інформаційному агентству AFP. "Талібан" спробує знищити ЗМІ, але буде робити це повільно ". Афганістану загрожує стати" Північною Кореєю "регіону, - сказав він.

Хоссейні працював в AFP, коли йому була присуджена Пулітцерівська премія в 2012 році. Він отримав престижну журналістську премію за знімок афганської дівчинки, яка стоїть серед жертв після вибуху терориста-смертника і відчайдушно кричить. Водночас Хоссейні став журналістом-фрілансером. В цей час він живе в Нідерландах.

Стратегія талібів полягає в тому, щоб спочатку "взяти кого-небудь під свій контроль, а потім вбити його", — сказав 39-річний фотограф. "Це те, що відбувається зараз зі ЗМІ".

Хоссейні назвав обіцянку талібів дозволити журналістам, включаючи жінок-журналістів, продовжувати вільно виконувати свою роботу окозамилюванням. "Талібан" повністю закриє ЗМІ, вони повністю відключать інтернет". Афганістан "можливо, стане свого роду Північною Кореєю в цьому регіоні".

Талібан "дурить" Захід

Одна відома журналістка, яка все ще живе в Афганістані, розповіла йому, що таліби не дозволяють їй залишати свій офіс. Зараз вона також намагається покинути країну. Хоссейні сказав, що вважає неможливим, щоб жінкам дозволили вільно пересуватися вулицями за часів правління талібів; він вважає "немислимим" бачити там журналістку з мікрофоном.

Міжнародне співтовариство "обдурено" Талібаном, продовжив Хоссейні. Фотограф назвав прес-конференцію радикального ісламського ополчення після взяття столиці Кабула, на якій вони також брали питання від репортерів, "трюком" ісламістів.

Хоссейні втік з Афганістану 15 серпня разом з іншим колегою-журналістом, рятуючись від талібів. Раніше вони повідомляли про жінок і дівчаток, які постраждали від примусових шлюбів з бойовиками Талібану.

"Коли наш літак злетів в якості останнього комерційного рейсу перед падінням Кабула, ми плакали", — повідомив Хоссейні. "Я бачив, як багато моїх друзів, в тому числі іноземці, теж плакали, бо вони, як і я, розуміли, що ми не можемо повернутися в Кабул".

Джерело: The Epoch Times