ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Близько 60 відсотків пацієнтів з Covid-19 в ізраїльських лікарнях вакциновані. Схоже, вакцини більше не захищають

Велика Епоха
Близько 60 відсотків пацієнтів з Covid-19 в ізраїльських лікарнях вакциновані. Схоже, вакцини більше не захищають

Чемпіон світу з вакцинації Ізраїль перетворюється на проблемну дитиниу. Країна з одним з найвищих показників вакцинації у світі зараз бореться з так званою четвертою хвилею.

Ізраїль вважається зразковою країною з одним з найвищих показників вакцинації проти коронавірусу у світі. З приблизно дев'яти мільйонів жителів близько шести мільйонів вже були вакциновані проти COVID-19, причому двічі. Це близько 60 відсотків всього населення. Такий високий рівень вакцинації пояснюється безпрецедентною швидкістю проведення кампанії по вакцинації в країні.

Кілька місяців тому з цієї причини коронавірусні заходи поступово зійшли нанівець, і суспільне життя, а також повсякденна робота в Ізраїлі повернулися в нормальне річище. Навіть носіння масок більше не було обов'язковим. Безтурботні відвідування ресторанів, вечірки та сімейні свята знову стали можливі.

10 000 позитивних тестів в день

Однак з червня число людей з позитивним результатом тестування різко зросло. Вперше з січня Ізраїль повідомив про 10 000 позитивних результатів тестів в день у вівторок минулого тижня. Чемпіон світу з вакцинації стає проблемною дитиною. Уряд погрожує новою ізоляцією і численними обмеженнями.

Населення реагує на ці нові заяви з розчаруванням і небажанням, каже Сюзанна Бруннер, кореспондент по Близькому Сходу, в інтерв'ю SRF. Уряд тисне на людей, щоб вони зробили щеплення в третій раз — менш ніж за рік. Більш того, ніхто не хоче входити в четвертий локдаун.

Тепер багато ізраїльтян задаються питанням, чому, попри високий рівень вакцинації в їх країні, інфекцій і раніше так багато? У той час як одні відчувають себе "піддослідними кроликами", інші звинувачують невакцинованих у високих показниках захворюваності коронавірусом.

Кілька днів тому вимоги до в'їзду в країну були знову посилені - навіть для тих, хто пройшов повну вакцинацію. Після в'їзду в країну карантин обов'язковий. Крім того, багато релігійних свят, на яких зустрічаються родичі та близькі, більше не зможуть проводитися, наприклад, Суккот — «свято куренів» у вересні. Якщо тільки люди не погодяться на карантин, не дивлячись на повну вакцинацію.

60 відсотків вакцинованих лежать в лікарнях

Останні дані Міністерства охорони здоров'я Ізраїлю свідчать про те, що ефективність вакцини BioNTech в Ізраїлі значно знизилася після поширення штаму Дельта. Вона захищає від інфекції тільки 64 відсотки. Однак важкий перебіг хвороби пом'якшується, і госпіталізації вдається уникнути — це 93 відсотки.

За офіційними даними, близько 60 відсотків людей, госпіталізованих з Covid-19 15 серпня, були щеплені, повідомляє Der Spiegel.

Той факт, що більше половини госпіталізованих були вакциновані, призводить до замішання серед населення. Можна задатися питанням, чи можуть вакцини не працювати, каже Джеффрі Морріс, професор біостатистики в Медичній школі Перельмана при Університеті Пенсільванії. Через те, що саме протилежна сторона і є той випадок.

Чим вище рівень вакцинації, тим більше число щеплених людей серед пацієнтів лікарень. Зрештою, вакцинованих більше, ніж невакцинованих.

Джерело: The Epoch Times