ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Локдаун в Новій Зеландії вже не допомагає. Штам Дельта швидко поширюється країною

Велика Епоха
Локдаун в Окленді, Нова Зеландія. (Fiona Goodall/Getty Images)

Протягом довгого часу прихильники стратегії "без ковіду" з екстремальною ізоляцією приводили Нову Зеландію як позитивний приклад. Довгий час в малонаселеній країні було зафіксовано лише кілька випадків коронавірусної інфекції. Однак тепер штам Дельта поширюється, а кампанія пізньої вакцинації паралізована.

На початковому етапі пандемії коронавірусу Нова Зеландія однією з перших у світі ввела особливо жорстку політику ізоляції, яка майже повністю паралізувала громадське життя більш ніж на два місяці. Крім того, були введені в дію суворий прикордонний контроль і далекосяжні карантинні правила.

Уже в травні 2020 року кількість нових випадків зараження в день знизилася до однозначних цифр — прихильники радикальної стратегії "без ковіду" прославляли малонаселений архіпелаг в південній частині Тихого океану як зразкову державу.

Штам дельта "застав зненацька" Нову Зеландію

З середини серпня 2021 року історія успіху закінчилася. Число нових випадків зараження повернулося до рівня, який спостерігався на початку пандемії, а відновлені заходи локдауну в основному не дають ефекту.

Газета Tagesspiegel визнає, що нація, довгий час вважалася особливо успішною при прем'єр-міністрі Джасінді Ардерн, була "захоплена зненацька" і що "розчарування" поширюється на раніше вихвалену стратегію "без ковіду".

Хоча найвищий четвертий рівень попередження про коронавіруси все ще діє тільки у двох північних регіонах, країна "ще не вийшла з лісу", за словами Ешлі Блумфілд з управління охорони здоров'я штату. Майже всі інфекції викликані Дельта-штамом, який відрізняється від початкового варіанту коронавірусу тим, що поширюється набагато швидше.

"Без ковіду" зірвав легкодоступні кроки

Легкодоступні заходи проти поширення коронавірусу, такі як рекомендації по використанню масок, стратегії тестування, додатки для відстеження або вакцинація проти коронавірусу, грали в Новій Зеландії значно меншу роль, ніж в країнах без стратегії "без ковіду".

Кампанія вакцинації в Новій Зеландії почалася із запізненням і не відразу. На думку опозиції, тимчасовий успіх стратегії "без ковіду" зробив уряд самовдоволеним, і він не потурбувався про те, щоб вчасно забезпечити населення достатньою кількістю вакцин. Це було зроблено тільки тоді, коли Ізраїль майже закінчив свою кампанію.

За даними Міністерства охорони здоров'я, на сьогодні в Новій Зеландії вакциновано трохи більше ніж 1,2 мільйона осіб — це 24 відсотки населення.

Потрібно додатковий персонал для інтенсивної терапії

Міністр освіти Кріс Хіпкінс самокритичний: чинні заходи будуть "здаватися менш адекватними й надійними", піднімаючи "деякі серйозні питання" про стратегію уряду щодо боротьби з пандемією.

Тим часом лікарні регіону Окленд запросили додатковий персонал для відділень інтенсивної терапії. За даними органів охорони здоров'я, число інфікованих, які потребують стаціонарного лікування, залишається помірним. Однак експерти побоюються, що загострення пандемії в останні кілька тижнів, можливо, лише відстрочено — і не можна виключати подальшого значного зростання числа інфекцій.

Джерело: The Epoch Times