ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Все більше експертів закликають до обов'язкового тестування вакцинованих осіб

Велика Епоха
Пропозиція вакцинації в Ікеа. (Sean Gallup/Getty Images)

Відповідно до досліджень, вакциновані люди також часто заражаються на коронавірус і мають майже таке ж вірусне навантаження, як і невакциновані. Вакциновані люди не повинні мати незаконних привілеїв, — вимагають юристи та лікарі.

Зробіть щеплення, і вам повернуть ваші основні права — таке кредо німецького федерального уряду. Якщо людина не становить небезпеки для інших, то, по суті, немає причин обмежувати її свободи, так говорить ця точка зору.

З появою дельта-штаму аргументи на користь надання вакцинованим людям більшої кількості прав, ніж невакцинованим, стали все більш сумнівними. Хоча кількість досягнень у вакцинації швидко росте, все більше наукових робіт показують, що вакциновані люди можуть мати майже таке ж вірусне навантаження, як і невакциновані.

Проте, з жовтня невакцинованим громадянам Німеччини доведеться платити зі своєї кишені за ПЛР-тести, необхідні для участі в суспільному житті, в той час, як втомливий обов'язок тестування вакцинованих людей повністю скасований. Навіть швидкий тест більше не потрібен. Їх так званий сертифікат імунітету дає їм необмежений доступ в ресторани, на авіарейси та заходи. Багато хто розглядає таке нерівне ставлення як примусову вакцинацію через чорний хід.

Однак, якщо вакциновані особи також передають вірус, їхні переваги втрачають силу. У січні цього року такою була і думка федерального уряду, підтверджена, наприклад, федеральним міністром юстиції Христиною Ламбрехт, яка повідомила Redaktionsnetzwerk Deutschland: "до тих пір, поки науково не доведено, що вакцинація також захищає від передачі вірусу, не може бути й мови про те, щоб ставитися до вакцинованих осіб інакше, ніж до невакцинованих."

Необґрунтоване нерівне ставлення

З огляду на той факт, що вакциновані люди також вносять значний вклад в процес зараження, все більше експертів закликають до переосмислення. "Як з епідеміологічної, так і з юридичної точки зору, необхідно якомога швидше ввести обов'язкове тестування і для вакцинованих осіб", — попереджає Рольф Мерк, юрист і голова комітету з муніципального права міста Майнц, в статті для Legal Tribune Online. "Однак якщо хтось хоче і далі відмовлятися від цього — виключно заради підвищення стимулу до вакцинації — він не тільки діє незаконно в сенсі невиправданого нерівного поводження, але і схвально ставиться до збільшення числа інфекцій".

Олександр Марковець з факультету математики та комп'ютерних наук Марбурзького університету також закликає не скорочувати, а збільшувати кількість тестів: "Тестування — це термометр температури пандемії. Жар не спадатиме, якщо його не виміряти", — пише вчений у статті, отриманої FAZ. Чим частіше вірус зустрічається з вакцинованою людиною, тим вище ймовірність виникнення стійкої мутації, — каже Марковець.

"Навіть вакциновані та люди, які видужали повинні продовжувати проходити тестування"

Ісландія вже відступилася і тепер також вимагає негативних тестів на коронавірус від вакцинованих, і тих хто видужав. На острові в Північній Атлантиці вакциновані вже складають більшість з тих, хто зараз заражений.

Для Андреаса Радбруха, наукового директора Німецького дослідницького центру ревматизму в Берліні, це правильна реакція: "Те, що ми бачимо в Ісландії, а також в Ізраїлі або Великобританії, до речі, не дивує імунологів. Жодне щеплення не є на 100 відсотків безпечним. І висновок, який роблять в Ісландії, абсолютно правильний: навіть вакциновані та ті, хто видужали повинні продовжувати проходити тестування", — сказав імунолог "t-online".

За словами Радбруха, вакциновані і ті хто видужав також повинні бути включені до вимог по тестуванню, оскільки вони можуть продовжувати передавати вірус. "Вакцинація добре захищає від важкого перебігу хвороби, але лише в обмеженій мірі від інфекції та заразності".

Джерело: The Epoch Times