ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Обов'язкова вакцинація призводить до недостачі медсестер у США

Велика Епоха
Медсестри доглядають за пацієнтами COVID-19 в імпровізованому відділенні інтенсивної терапії в медичному центрі Harbor-UCLA 21 січня 2021 року в Торрансі, Каліфорнія. (Mario Tama/Getty Images)

Звільнення можуть бути "руйнівними" для суспільства.

Брак медсестер та медичного персоналу по всьому США може незабаром посилитися, оскільки тисячі медпрацівників будуть звільнені через відмову від обов'язкової вакцинації від COVID-19.

«Це буде дійсно жахливо. Ми й так недоукомплектовані кадрами», — сказала одна дипломована медсестра-ветеран, яка працює в медичному закладі на півночі від Сіетла.

Вона сказала, що втратить роботу після того, як роботодавець буде зобов'язаний її звільнити, якщо вона не виконає вимоги.

За її оцінками, 400 осіб з 2500 співробітників медичного центру відмовляються від вакцинації. Це число, ймовірно, скоротиться через фінансові труднощі, пов'язані із втратою роботи, хоча «навіть втрата 5% буде руйнівною для пацієнтів», — сказала вона для The Epoch Times.

Інша медсестра, яка говорила на умовах анонімності, сказала, що її єдиний вихід — це якщо роботодавець надасть їй звільнення від вакцинації з релігійних переконань, що на цю мить здається малоймовірним.

«Схоже, вони не врахують мої релігійні переконання. Їм потрібно більше інформації, але вони не говорять мені, яка інформація їм потрібна. Це ставить мене в складну ситуацію», — сказала вона. Я живу з двома літніми батьками. Переїзд буде для них важким. Дуже страшно знову починати все спочатку ще де-інде".

Стефані Торп, дипломована медсестра в системі UCHealth Colorado*, також стоїть на роздоріжжі.

Торп сказала, що вона теж може втратити роботу, якщо її заяву про звільнення від релігійних переконань буде відхилено.

UCHealth заявляє, що понад 92% з 26000 співробітників у всій їхній системі повністю вакциновані від COVID-19. Залишається лише 8% відмов.

Медичні співробітники, в тому числі Торп, повинні будуть виконати вимоги UCHealth з вакцинації, в іншому випадку вони зазнають дисциплінарних стягнень аж до звільнення.

«Ми дозволяємо працювати, якщо є звільнення з релігійних або медичних причин. UCHealth, безумовно, стикається з тими ж кадровими проблемами, що й лікарні по всій країні. Це національний дефіцит», — розповіла прессекретар UCHealth Келлі Трейсер.

Але, за оцінками Торп, «пара сотень» стійких противників вакцинації «готові піти» через вакцини. «Вже зараз UCHealth не вистачає персоналу на багатьох об'єктах. Навіть якщо невеликий відсоток співробітників UCHealth буде звільнений або піде з роботи, їх відсутність може стати відчутною», — сказала вона The Epoch Times.

«Я стурбована тим, що решта працівників, які пройшли вакцинацію, візьмуть на себе більшу частину робочого навантаження». Зараз ми не можемо виконати навіть наявний обсяг. Це може бути дуже страшно», — сказала Торп.

Однак UCHealth заявляє, що за останні шість місяців було найнято більше 4400 нових співробітників, в тому числі 1100 нових медсестер.

«Наша нова кадрова політика передбачає сотні людей в кожному відділенні, і зараз у нас працює приблизно на 7% більше співробітників, ніж у цей же час минулого року. Зараз, коли наші лікарні повністю заповнені, як зараз, набір нових співробітників і утримання нинішніх співробітників є для нас пріоритетами», — йдеться в заяві UCHealth.

По всій країні не тільки співробітники UCHealth відмовляються від вакцини.

Генеральний директор Ballad Health Care Алан Левін сказав репортерам, що вимога обов'язкових щеплень іншим 38% невакцинованих працівників системи з 22 лікарень, ймовірно, поглибить наявний вже зараз брак медсестер.

Хоча засоби масової інформації називають медичних фахівців, які відмовляються від вакцинації, «меншістю», і навіть дозволяють собі висувати сумніви в їхній компетентності, кілька медсестер, опитаних The Epoch Times, сказали, що їх наукова підготовка змушує їх замилитись над прийняттям рішення про вакцинацію.

Медсестра з Вашингтона сказала: «Вакцина викликає велику недовіру, а засоби масової інформації стверджують, що вона безпечна й ефективна. Є багато лікарів, які заслуговують на довіру, але їх «уникає» медична спільнота, тому, що вони виступають проти уколів мРНК».

Інша дипломована медсестра з Вірджинії сказала, що вона краще отримає звільнення, ніж отримає вакцину.

Це новий тип вакцини — мРНК-вакцина, яку раніше ніколи не використовували на людях. Вона відрізняється від будь-якої іншої вакцини», — сказала вона The Epoch Times на умовах анонімності.

«Я не проти вакцин, але я закликаю людей отримувати ті вакцини, які вивчаються роками. Я за вакцину, але не за цю вакцину», — наголосила вона.

Як і Торп, медсестра сказала, що обов'язкова вакцинація від COVID-19 значно посилить брак медичних працівників.

«Хто буде піклуватися про людей зі збільшенням хворих на COVID-19? Хто зможе працювати в умовах обмеженого штату співробітників без шкоди для пацієнтів», — сказала вона.

Щоб підкріпити свою точку зору, медсестра сказала, що їй нещодавно запропонували роботу в медичній установі навіть без співбесіди. Але пропозиція була анульована роботодавцем, коли вона відмовилася виконувати вимоги компанії з вакцинації.

«Я працюю в охороні здоров'я понад 10 років і мені ніколи не пропонували роботу без співбесіди», — сказала вона.

Зараз в США налічується близько 4 мільйонів зареєстрованих медсестер. Однак дефіцит кваліфікованих співробітників складає тисячі й виник ще до пандемії.

«Без рішучих дій, медсестри будуть працювати в умовах підвищеного навантаження, оскільки система охорони здоров'я і так перевантажена через старіння населення і розширення доступу до громадської охороні здоров'я, і на плечі медсестер ляже весь тягар відповідальності за пацієнтів», — за даними Американської асоціації медсестер.

В Американській асоціації медсестер також додали, що до 2022 року буде набагато більше вакансій медсестер, ніж в будь-якій іншій професії.

У зв'язку з тим, що до 2022 року очікується вихід на пенсію більш як 500 000 досвідчених зареєстрованих медсестер, Бюро статистики й праці США прогнозує потребу в 1,1 млн нових медсестер для заміни тих, що вийшли на пенсію, для уникнення браку медсестер.

За даними Асоціації американських медичних коледжів (American Medical Colleges), до 2034 року в Сполучених Штатах також буде спостерігатися нестача від 37 800 до 124 000 лікарів, включаючи брак як первинної, так і спеціалізованої допомоги.

«Пандемія COVID-19 проявила нерівність в стані здоров'я і в доступі до медичних послуг, виявила вразливі місця в системі охорони здоров'я», — зазначив президент і генеральний директор Асоціації американських медичних коледжів Девід Дж. Скортон у своїй заяві.

Щоб заповнити цю прогалину, лікарні і системи охорони здоров'я тепер пропонують різні стимули для залучення кваліфікованого медперсоналу.

Наприклад, в лікарні Університету Дьюка в Північній Кароліні на нещодавню вакансію був запрошений досвідчений керівник клінічної групи медсестер з бонусом у розмірі 15 000 доларів США.

У США кваліфіковані медсестри можуть заробити на рік від 70 000 до 130 000 доларів, а в таких штатах, як Каліфорнія, навіть більше.

В Аризоні на даний час налічується 75 600 медсестер, які обслуговують населення, що старішає, а кількість літніх людей продовжує зростати.

Анн-Марі Аламеддін, президент і генеральний директор Асоціації лікарень та охорони здоров'я Аризони, заявила, що нестача в основному пов'язана з виходом медсестри на пенсію, природним вибуттям, а також з «вигоранням» через COVID-19. Лише декілька лікарень в Аризоні наразі вимагають вакцинації від COVID-19 як умову працевлаштування.

«Це перетворюється в пандемію нещеплених», — сказала вона і порівняла тих співробітників, які проходять вакцинацію, з дотриманням «суспільного договору» щодо забезпечення безпеки людей.

Дженніфер Бріджес, колишня медсестра методистської лікарні Х'юстона (Houston Methodist), сказала: «Що дійсно страшно, що тепер лікарні вимагають вакцинацію, як і всюди».

«Я маю на увазі, що медсестри та інший персонал зараз зв'язуються зі мною з дуже багатьох різних штатів і з різних місць. І багато хто з них не збираються робити щеплення», їх звільняють або змушують звільнитись. «Часто роботодавці не визнають виключення до вакцинації, так що це просто призведе до ще більшого дефіциту в усій сфері», — сказав Бріджес.

У червні цього року федеральний суддя відхилив позов, поданий 117 співробітниками Houston Methodist, які пред'явили позов лікарні через вимоги вакцинації від COVID-19.

Однак соціальна ціна вакцинації не має нічого спільного з громадським здоров'ям або безпекою, зазначила медсестра з Вашингтону.

«Це дійсно шокує та пригнічує мене. Я втрачаю багато (щеплених) людей, яких вважаю друзями. Я переживаю через це почуття горя. Я дійсно переживаю за те, що це буде означати для суспільства», -— сказала Дженніфер Бріджес.

Захарі Штібер брав участь в написанні цього звіту.

Аллан Штайн — репортер Epoch Times, який висвітлює штат Аризона.

*UCHealth Colorado — Університет здоров'я Колорадо — це некомерційна система охорони здоров'я. Система включає лікарні та установи по всьому штату Колорадо, а також афілійовані з ними лікарні у Вайомінгу та Небрасці.

Джерело: The Epoch Times