ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Бразильський регулювальний орган охорони здоров'я призупинив використання 12 мільйонів вакцин Sinovac

Велика Епоха
Співробітник обробляє флакони з CoronaVac, вакциною компанії Sinovac Biotech проти коронавірусу (COVID-19), в біомедичному центрі Butantan в Сан-Паулу, Бразилія, 12 січня 2021 року. (Amanda Perobelli/Reuters)

Згідно з офіційною заявою, регулювальний орган охорони здоров'я Бразилії (Anvisa) призупинив 4 вересня використання понад 12 мільйонів доз вакцин китайського виробництва через те, що вони були зроблені на неавторизованому заводі. Влада заявила, що заборона була "запобіжним засобом", для запобігання "можливого неминучого ризику".

"Виробниче підприємство ... не було перевірено і не було схвалено Anvisa при видачі дозволу на екстрене використання згаданої вакцини", — заявив в суботу керівник національного агентства спостереження за здоров'ям Бразилії Anvisa.

Днем раніше інститут Бутантан в Сан-Паулу, місцевий біомедичний центр, заснований урядом штату, направив попередження в Anvisa. В рамках партнерства з китайською компанією Sinovac цей інститут повинен був заповнити і обробити 25 партій з 12,1 мільйона доз після їх прибуття до Бразилії.

Ще 17 партій, загальним обсягом 9 мільйонів доз, вироблених на тому ж заводі, прямували до Бразилії, повідомив Бутантан регулювальному органу охорони здоров'я. В цей час Anvisa ввів 90-денну заборону і проводить розслідування щодо заводу і виробничого процесу. На початку цього року в Бразилії почалася вакцинація, і переважна більшість вакцин було вироблено компанією Sinovac. З того часу в країні з'явилося більше вакцин інших виробників.

Міністр охорони здоров'я Марсело Кейрога заявив 25 серпня, що люди у віці 70 років і старше або зі слабкою імунною системою матимуть право на третю дозу вакцини, починаючи з 15 вересня, переважно вакциною компанії Pfizer.

Медичний працівник готує вакцину Sinovac проти COVID-19 в Сан-Паулу, Бразилія, 18 червня 2021 року. (Rodrigo Paiva / Getty Images)

Діана дос Сантос, 71 рік, отримала два щеплення вакцини "Сіновак", але тепер відмовляється виходити з дому, поки не отримає ревакцинацію.

" Я не можу виходити на вулицю, як раніше, і все ще боюся всього цього ", — сказала Сантос в інтерв'ю The Associated Press. "Я буду відчувати себе в більшій безпеці з повторним щепленням".

Китайські чиновники стверджують, що вакцина захищає від штаму Дельта, зокрема, запобігаючи госпіталізації і важким випадкам захворювання.

У Бразилії зареєстровано понад 580 000 смертей від цього вірусу, однак в останні два місяці в країні спостерігається зниження як смертності, так і активності зараження.

Джерело: The Epoch Times