ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Комісар ЄС закликає до єдиної міграційної політики в Європі: у зв'язку з ситуацією на кордоні з Білоруссю

Велика Епоха
Маргарітіс Схінас. (JURE MAKOVEC/AFP via Getty Images)

Суперечка через біженців на східному кордоні ЄС може підвищити шанси на створення спільної політики надання притулку, вважає високопоставлений комісар ЄС. Ситуація на кордоні країн Балтії та Польщі з Білоруссю є ознакою того, "що настав час створити більш передбачувану, всеосяжну європейську основу для міграційної політики", заявив в суботу під час візиту в Литву Маргарітіс Схінас, віце-президент Комісії ЄС, що відповідає за міграцію.

Прийшов час відмовитися від режиму "гасіння пожеж" в політиці щодо біженців і домовитися про спільну "архітектурі", продовжив Схінас. За словами Схінаса, переговори за останньою торішньою пропозицією Комісії ЄС зі спільної міграційної політики ЄС зайшли в глухий кут через кризу з коронавірусом.

За останні місяці тисячі мігрантів з Близького Сходу проникли через кордони з Білоруссю в Латвію, Литву і Польщу — і, таким чином, до Європейського Союзу. Влада намагається відтіснити мігрантів назад, перш ніж вони зможуть перетнути кордон і попросити притулку.

Напруженість між ЄС і Білоруссю

Глава уряду Литви Інґріда Шимоніте в суботу закликала ЄС знайти "дуже хороший баланс", щоб зупинити "примітивне зловживання" міжнародним захистом біженців і одночасно захистити права людини.

Брюссель вважає, що прикордонну суперечку є помстою білоруського президента Олександра Лукашенка за санкційні рішення ЄС. Вважається, що білоруська влада навмисно ввозить мігрантів в країну і незаконно переправляє їх на кордон.

В цей час ЄС із занепокоєнням спостерігає за ситуацією не тільки на своєму східному кордоні, а й в Афганістані. Побоювання полягає в тому, що захоплення влади радикальним ісламським рухом "Талібан" може призвести до нової кризи біженців в регіоні, який в кінцевому підсумку дійде і до ЄС. Тому країни ЄС хочуть підтримати сусідні з Афганістаном держави в прийнятті біженців і мігрантів. Вони також чинять тиск на талібів, щоб ті на практиці виконали свої обіцянки дотримуватися прав людини.

Джерело: The Epoch Times