ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Китай просуває ідеологію у всіх сферах індійського товариства, від політики до мистецтва, впливаючи на мислення молоді та інтелігенції

Велика Епоха
Члени організації «Робочий журналіст Індії» тримають плакати, що закликають громадян видалити китайські додатки і припинити використовувати китайські продукти, під час демонстрації проти китайської газети Global Times в Нью-Делі 30 червня 2020 року (Prakash Singh / AFP via Getty Images)

Згідно зі звітом (pdf) індійського аналітичного центру, Китаю вдалося отримати широкий вплив у Індії, в тому числі у кіноіндустрії країни, університетах, засобах масової інформації та технологічній індустрії.

Після Другої світової війни Комуністична партія Китаю (КПК) використовувала журналістів і членів інших організацій, особливо тих, хто дотримується марксистських поглядів, для поширення впливу режиму компартії в Індії, як ідеться у звіті Асоціації права і суспільства (LSA) від 3 вересня.

У звіті на 76-ти сторінках докладно розповідається про те, як Пекін використовував м'яку силу для проникнення в індійське громадське суспільство, наукові і політичні кола, а також ряд галузей, таких як ЗМІ, розваги та технологічний сектор.

«Китай, як маніпулятивний противник, націлився на вразливі розуми, технічно підковану молодь, які формують громадську думку людей і індійську інтелігенцію, тобто на майбутнє Індії в цілому. Це необхідно враховувати разом з економічними і стратегічними чинниками», — йдеться в звіті.

Щоб впливати на освічену молодь Індії, Пекін використовував додатки для агрегування новин, такі як Dailyhunt і NewsDog.

Індійська армія заборонила врешті решт своїм солдатам використовувати Dailyhunt через підозри у неправомірному використанні даних додатків, в той час як NewsDog став одним з 59 мобільних додатків, заборонених індійським урядом в червні 2020 року, оскільки він становив загрозу безпеці.

Голова LSA Н. С. Біпіндра повідомив The Epoch Times в електронному листі, що невідповідність між прокитайськими повідомленнями індійських ЗМІ і антикитайськими громадськими настроями в Індії спонукало членів LSA підготувати звіт.

Індійці стали більш ворожими до Китаю з травня 2020 року, коли після десятиліть перемир'я відновився китайсько-індійський прикордонний конфлікт.

Опитування, проведене в червні 2020 року, показало, що 97% індійців не хотіли б купувати китайські товари. Опитування «Настрій нації» в серпні 2020 року показало, що 64% індійців не довіряють Китаю.

Біпіндра сказав, що звіт LSA — це «тривожний сигнал для індійців»

«Комуністична партія Китаю (КПК) ніколи не буде другом демократичних країн і застосує все відкриті і приховані дії, щоб погрожувати національній безпеці тих країн, які вона вважає загрозою її піднесенню», - сказав Біпіндра, який є аналітиком і редактором новинного порталу Defense Capital.

Н. К. Біпіндра, голова Асоціації права і суспільства (LSA), виступає на презентації звіту 3 вересня 2021 р. Скріншот з The Epoch Times

Звіт показує в деталях вплив китайського режиму на політичну систему Індії. Зокрема, комуністична партія Індії, яка фінансується китайською компартією, «агресивно ставить під сумнів» зовнішню політику уряду Індії щодо Китаю і звинувачує Нью-Делі в поступках Сполученим Штатам.

Компартія Індії також звільняє китайську правлячу компартію від відповідальності за пандемію COVID-19, говориться у звіті.

На заході, присвяченому презентації звіту, виступив директор департаменту у справах Китаю при Всесвітньому уйгурському конгресі в Нью-Йорку Ільшат Кокборе. За його словами, деякі індійці не вірять, що Китай володіє силою, яка загрожує Індії. Він порадив їм прочитати звіт:

«Ви побачите, наскільки глибоко вони [китайці] проникли в індійське суспільство».

На його думку, Китай спробує захопити Тайвань, і якщо це станеться, він витіснить США з Тихого океану, а більш дрібні азіатські країни в основному приймуть сторону Китаю, як вважає Кокборе.

«Індія знаходиться під неминучою загрозою з боку китайських комуністів, так само, як і люди в Сіньцзяні, Тибеті, Гонконгу і, навіть, у Бірмі», — сказав він.

Калдім Цомо, представник ООН в Тибетському бюро Швейцарії, сказала, що компартія «оволоділа мистецтвом пропаганди та дезінформації».

«Тому колективні та узгоджені зусилля всіх зацікавлених сторін у протидії" довгою рукою "Пекіна важливі, як ніколи. Ми не можемо більше чекати, коли Пекін змінить свою політику», — підкреслила вона.

Джерело: The Epoch Times