ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Таліби демонструють готовність до переговорів: злочинці під виглядом біженців будуть повернуті назад, жінкам гарантовані ісламські права

Велика Епоха
Таліби демонструють готовність до переговорів: злочинці під виглядом біженців будуть повернуті назад, жінкам гарантовані ісламські права

Після виведення західних військ афганські війська не проявили інтересу до опору, і таліби знову взяли владу в Афганістані. Таліби готові розмовляти з Європою. Вони також говорять, що повернення афганців-злочинців з Європи — це нормально. Представник Талібану Забіхула Муджахід сказав, що суд в його рідній країні повинен прийняти рішення про його майбутній шлях.

В інтерв'ю , опублікованому в австрійській газеті Kronenzeitung, журналіст-розслідувач Шамс Уль-Хак розмовляв з прессекретарем афганських талібів Забіхулою Муджахидом про шляхи розвитку Афганістану після відходу західних країн.

Представник Талібану пояснив, що вони знаходяться в процесі формування уряду, а потім повернення до нормального життя. За словами Муджахида, в Афганістані вже існує високий рівень безпеки. Проте, багато хто хоче покинути Афганістан.

За словами прессекретаря, багато хто хоче виїхати в Європу або Америку, "попри те, що ми обіцяємо їм безпеку". Це не ново. Молодь, зокрема, намагається потрапити до Європи через Туреччину і Грецію. Ця проблема існує і в інших країнах, де переважає бідність.

Афганці повинні залишатися на своїй батьківщині

Нелегальні виїзди не будуть вирішені, але "ті, хто може пред'явити паспорт і візу, мають на це право". В принципі, афганці мають право подорожувати, куди хочуть.Однак тепер вони хочуть вирішити хаос в аеропорту і натовпу в ньому.

Муджахід радить всім, у кого немає документів, не приїжджати в аеропорт. Пізніше буде знайдений вихід для тих, хто захоче виїхати.

Представник Талібану сказав, що афганці повинні залишатися в країні а «не пускатися до жалюгідної втечі". Економіка відновиться, будуть створені робочі місця, а ситуація у сфері безпеки вже стабілізувалася. Муджахід також запевнив, що там, де таліби контролюють ситуацію, немає ІГ. Навіть можливі розрізнені прихильники ІГ не зможуть нічого зробити в Афганістані, сказав він.

Повернення афганців-злочинців

Коли репортер перевів тему на афганців, які не мають права на притулок або навіть стали злочинцями в Європі, Муджахід запевнив його, що Афганістан забере їх назад і передасть суду, який вирішить, що з ними робити.

Як пише Tichys Einblick, німецький федеральний міністр юстиції Крістіна Ламбрехт не має конституційних заперечень проти депортації в Афганістані злочинців та осіб, яким відмовлено в притулку.

"Уже в кримінальних звинуваченнях або в прокурорських розслідуваннях в цій країні місцем юрисдикції має бути місце походження злочинців: в Афганістані, наприклад, Кабул", — сказала Ламбрехт.

У певному сенсі, в цьому випадку буде застосовуватися "внутрішнє право" Талібану, тому, що відповідно до німецького конституційного права є різниця — або це пропонується державою, або діє угода в рамках свободи договору.

Гарантування ісламських прав жінкам

Відповідаючи на питання про становище жінок в Афганістані, представник Талібану сказав, що жінкам гарантовані всі права, які їм належать за законами шаріату. "Наша юриспруденція і традиції не спрямовані проти жінок. Ці права потрібні жінкам, щоб жити та відчувати себе в безпеці", — сказав представник Талібану.

Він зазначив, що жінкам будуть надані ісламські права, буде забезпечена можливість отримання освіти та створені базових умов для роботи. За його словами, вони знаходяться в процесі цього проєкту.

Таліби демонструють готовність до переговорів

Вони чинили опір американцям, тому що афганський народ жадав свободи. "Нинішні страждання — це досягнення 20 років американської окупації". За ці роки американці не зробили нічого, крім як продовжували війну, бомбили народ і руйнували економіку.

За його словами, заохочувалися злидні та виробництво наркотиків. "Все це робилося для того, щоб геостратегічні бази могли контролювати інші країни", — сказав Муджахід, представник Талібану.

Він сказав, що необхідно підтримувати хороші відносини з Європою. "Афганістан терміново потребує торгових і дипломатичних відносин з цими країнами", і якщо у європейців є побоювання, вони можуть повідомити про них дипломатичним шляхом.

Талібан відкритий для переговорів і сподівається розвіяти ці побоювання. Мова йде про те, щоб Європа та Ісламський Емірат поговорили один з одним, сказав Муджахід, який називає західні санкції й заморожування афганських фондів "несправедливими щодо всіх 35 мільйонів афганців".

Джерело: The Epoch Times