ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Фармацевтична компанія Purdue, яка втягнена в опіоїдну кризу в США, буде ліквідована

Велика Епоха
Компанія Purdue Pharma. (Drew Angerer/Getty Images)

Американська фармацевтична компанія Purdue Pharma буде ліквідована у зв'язку зі справою про масове призначення опіоїдних препаратів. У середу федеральний суддя затвердив відповідний план проведення банкрутства. Сім'я підприємців Саклер, які перетворили Purdue Pharma у велику корпорацію, повинна тепер виплатити 4,5 мільярда доларів, для врегулювання численних судових процесів, пов'язаних з продажем опіоїдів.

"Purdue припиняє своє існування", — оголосила компанія. Всі бізнес-активи будуть передані новій створеній компанії.

Генеральний прокурор Вашингтона Боб Фергюсон, проте, заявив, що буде оскаржувати план банкрутства, оскільки це надає засновникам компанії, тобто сім'ї Саклер "постійний імунітет в обмін на частину прибутку, яку вони отримали від опіоїдної епідемії". Це створює враження, що "до мільярдерів застосовуються інші правила, ніж до всіх інших", — сказав Фергюсон.

У жовтні фармацевтична компанія була визнана винною в порушенні закону при виробництві та розповсюдженні свого препарату "Оксиконтін" (OxyContin).

"Оксиконтін" широко відомий як "сільський героїн", тому що безліч людей приймали його в поселеннях Аппалачі, і оксиконтінова наркоманія перетворилася в США в величезну проблему, пов'язану зі злочинністю.

Багато експертів пов'язують опіоїдну кризу в США з надмірним призначенням знеболювальних препаратів, таких як Оксиконтін, які до середини 1990-х років призначалися для лікування найважчих хворих. Виробники, а також американські аптеки звинувачуються в агресивному просуванні препаратів і нездатності реагувати на застережливі ознаки кризи залежності.

За останні 20 років понад 500 000 осіб в США померли від передозування опіоїдів. Це стосується як запропонованих знеболювальних, так і заборонених наркотиків, таких як героїн.

Джерело: The Epoch Times