ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Великі європейські банки отримують додаткові 20 млрд євро на рік завдяки податковим гаваням: дослідження

Велика Епоха
Розташування різних світових валют, включаючи китайський юань, долар США, євро, британський фунт, на фото 25 січня 2011 року (Kacper Pempel/Illustration/Reuters)

ЛОНДОН. Провідні банки Європи продовжують використовувати податкові притулки для зберігання частини прибутку, і ця тенденція мало змінилася з 2014 року, не зважаючи на те, що розкриття інформації по країнах стало обов'язковим, йдеться в доповіді Податкового спостерігача ЄС, опублікованого 6 вересня.

Незалежний дослідницький орган, який фінансується спільно з Європейським союзом, повідомив, що за даними 36 найбільших європейських банків, в цілому 20 мільярдів євро (23,77 мільярда доларів), або близько 14 % від загального прибутку, були розміщені в податкових гаванях, попри те, що мало хто з них працювали там.

Прибуток, що отримується банками в податкових притулках, становить близько 238 000 євро на одного співробітника в порівнянні з 65 000 євро в неподаткових гаванях, йдеться в доповіді.

«Це говорить про те, що прибуток, який реєструється в податкових притулках, в основному виводиться з інших країн, де відбувається виробництво послуг», — додав він.

Податки стали чутливим питанням, оскільки уряди, які відчувають нестачу грошових коштів, затикають дірки в економіці через COVID-19, намагаючись домовитися про єдину ставку оподаткування, зокрема, для Big Tech.

Звітність по країнах, що була покликана пролити світло на внутрішню роботу банків, не змогла змінити їхньої поведінки, не дивлячись на те, що питання оподаткування займають все більше місця в суспільному порядку денному, йдеться в доповіді.

Джерело: The Epoch Times