ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Таліби просять Німеччину продовжувати надавати фінансову підтримку Афганістану

Велика Епоха
Представник Талібану Забіулла Муджахід. (WAKIL KOHSAR/AFP via Getty Images)

За словами офіційного представника, радикальні ісламські таліби були б щасливі, якби канцлер Ангела Меркель відвідала Афганістан. "Ангела Меркель буде особливо тепло прийнята", — заявив представник Талібану Забіулла Муджахід в інтерв'ю Bild Live у неділю. Він продовжив: "Ми дійсно будемо дуже раді її візиту".

Муджахід повторив прохання до уряду Німеччини продовжувати надавати фінансову підтримку Афганістану. "Ми хочемо, щоб Німеччина підтримала нас в гуманітарній сфері й допомогла настільки, наскільки може німецький уряд". Він додав, що Афганістан також потребує допомоги в галузі охорони здоров'я, освіти та інфраструктури. Крім того, уряд Німеччини міг би "заохочувати підприємців приїжджати та інвестувати в нашу країну".

Муджахід також закликав афганських біженців і мігрантів, які перебувають в Німеччині, повернутися. "Ми хочемо, щоб всі афганці, які є біженцями за кордоном — особливо в Німеччині — повернулися у свою країну", — сказав він. З приводу обговорення питання про прийняття в Німеччині більшого числа біженців з Афганістану він сказав: "Я знаю, що у німецького уряду є свої проблеми з біженцями, а біженці, своєю чергою, відчувають труднощі з правилами й нормами в інших країнах".

Мігранти, які будуть депортовані із західних країн в Афганістан за скоєння злочину, можуть зіткнутися з покаранням за ісламським законом: "Їх справа буде розглянута, і якщо вони порушили ісламський закон своїми злочинами, ми повинні їх покарати, то вони постануть перед судом", — сказав Муджахід.

З моменту приходу до влади в середині серпня, таліби неодноразово заявляли, що їх правління відрізнятиметься від їх правління в 1990-х роках. У ті часи жінки повинні були сидіти вдома, більшість розваг було заборонено, а в як покарання застосовувалися побиття камінням і публічні страти.

Тим часом Німеччина умовно дозволила продовження виплат допомоги Афганістану, в залежності від дотримання прав людини в країні. Хоча уряд Німеччини підтримує неофіційні контакти з Талібаном, наприклад, для забезпечення виїзду громадян і місцевих афганських сил, він не бажає офіційно визнавати талібів як новий уряд Афганістану.

За даними ООН, таліби гарантують безпеку гуманітарним працівникам

За даними ООН, таліби також зобов'язалися забезпечити безпеку гуманітарних працівників в Афганістані. В ході переговорів ісламісти запевнили, що співробітники гуманітарних організацій можуть вільно і безпечно пересуватися по країні, заявив у неділю представник ООН.


Заступник Генерального секретаря ООН з гуманітарних питань Мартін Гріффітс в неділю знаходився в Кабулі для переговорів з керівництвом Талібану. Серед іншого, він зустрівся зі співзасновником Талібану муллою Абдул Гані Барадара.

Потім Гріффітс заявив, що міжнародне співтовариство зобов'язується надавати "неупереджену і незалежну гуманітарну допомогу" в Афганістані. Він закликав талібів поважати права жінок в цілому і зокрема жінок-працівників гуманітарних організацій.

Представник Талібану Сухейль Шахін повідомив у Твіттері, що таліби подякували ООН за "обіцяне продовження гуманітарної допомоги афганському народу" і запевнили їх в "співробітництві та надання необхідних приміщень ".

За даними ООН, після приходу до влади радикального ісламського руху "Талібан" близько половини населення Афганістану знаходиться під загрозою гуманітарної катастрофи. Афганістан і раніше сильно залежав від гуманітарної допомоги. Близько 40 відсотків валового внутрішнього продукту фінансується з-за кордону.

Джерело: The Epoch Times