ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Закон набрав чинності: біткоїн став платіжним засобом в Сальвадорі

Велика Епоха
биткоин
биткоин

У Сальвадорі цифрова валюта біткоїн з нинішнього дня стане законним платіжним засобом. Центральноамериканська держава — перша країна у світі, яка пішла на цей крок. Відповідний закон був прийнятий три місяці тому і набирає чинності 7 вересня. Мета: економічне зростання.

Закон передбачає, що кожен підприємець повинен приймати біткоїн як платіжний засіб, якщо у нього є така технічна можливість. Податки також можна буде оплачувати в криптовалюті.

При обміні біткоїнів податок на приріст капіталу не стягується. Курс обміну долара США, який використовується в Сальвадорі в якості офіційного платіжного засобу замість місцевої валюти, повинен вільно визначатися ринком. За словами президента Найіба Букела, кожен, хто завантажить цифровий гаманець "Chivo", отримає стартовий кредит на суму 30 доларів США (близько 25 євро). Згідно з повідомленням, також буде встановлено 200 банкоматів "Chivo".

біткоїнів — найвідоміша цифрова валюта. Вона не контролюється центральним банком, а створюється децентралізованим і надзвичайно енергомістким комп'ютерним процесом. Криптовалюта вважається об'єктом спекуляцій і схильна до різких коливань цін.

Долар США використовується як платіжний засіб в Сальвадорі з 2001 року. Це робить країну залежною від монетарної політики Федеральної резервної системи США. Для економічного зростання країни необхідно вирішити звернення цифрової валюти, вартість якої залежить виключно від критеріїв ринкової економіки, говориться в тексті закону. Крім того, близько 70 відсотків шестимільйонному населенню Сальвадора не мають доступу до традиційних фінансових послуг. Багато з них залежать від грошових переказів від своїх родичів в США.

За даними загальнонаціонального опитування, проведеного в серпні Центроамериканським університетом (UCA) за участю майже 1300 осіб, близько 70 відсотків сальвадорців проти закону про біткоїни. За даними опитування, приблизно стільки ж мають неточне уявлення про біткоїни: тільки 4,8 відсотка респондентів правильно визначили його як криптовалюта.

Джерело: The Epoch Times