ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Депутати Пенсільванії та батьки школярів судяться з губернатором через маски

Велика Епоха
Губернатор Пенсільванії Том Вулф вітає людей, які очікують на виступ президента США Джо Байдена в місті Макунг, штат Пенсільванія 28 липня 2021 р. (Michael M. Santiago/Getty Images)

Група батьків та депутати-республіканці зі штату Пенсільванія 3-го вересня подали позов, щоб оскаржити зобов'язання про носіння дітьми масок в школах, накладене адміністрацією губернатора-демократа Тома Вольфа, домагаючись судової заборони на цей наказ.

Позивачі подали в суд на виконуючу обов'язки міністра охорони здоров'я Елісон Бім, стверджуючи, що Е. Бім не дотримувалася законів штату, коли видала мандат на використання масок, який вимагає, щоб діти в державних і приватних школах носили маски. У позові (pdf) також стверджується, що адміністрація Вольфа обійшла нові обмеження Пенсільванії на надзвичайні повноваження губернатора.

Прессекретар губернатора відхилила позов, назвавши його спробою республіканців підірвати здоров'я населення.

«Розпорядження міністра охорони здоров'я наказує здоровим, незараженим вчителям, дітям, студентам, персоналу і відвідувачам ... носити маски для обличчя», — йдеться в позові.

Голова Сенату Пенсільванії тимчасовий президент Джейк Корман і член палати представників штату Джессі Топпер, обидва республіканці, є головними позивачами.

Серед інших позивачів — дві приватні християнські школи, баптистська церква на Голгофі та християнська академія Хіллкрест, а також батьки з трьох державних шкільних округів.

Батьки стверджують, що відправлять своїх дітей до школи без масок, оскільки розпорядження Е. Бім є незаконним.

Розпорядження Е.Бім (pdf) набирає чинності 7 вересня, в перший шкільний день. Учні, вчителі та персонал повинні будуть носити маски незалежно від їх статусу вакцинації.

Розпорядження дозволяє не носити маски під час занять спортом або на відкритому повітрі. Воно також допускає виключення, коли маска «або викличе захворювання, або посилить вже існуюче, включаючи респіраторні проблеми, що утрудняють дихання, психічний стан або інвалідність».

Загальнонаціональні дебати про вимоги до масок для школярів різко розділилися. Демократи рішуче виступають за універсальні шкільні маски, в той час, як республіканці виступають проти масок. У Флориді адміністрація республіканського губернатора Рона ДеСантіса утримує кошти зі шкільних округів, які порушують обмеження на вимоги до масок. В Іллінойсі адміністрація губернатора-демократа Дж. Б. Прітцкера загрожує «не визнати» шкільні округи, які не вводять мандати по масках відповідно до основних принципів штату.

У Міссурі генеральний прокурор штату подав до суду, щоб визнати вимогу про обов'язкове носіння масок незаконним, пославшись, серед іншого, на дослідження, яке показує, що маски погіршують навчання, викликають головний біль, призводять до зниження рівня щастя, перешкоджають вербальному і невербальному спілкуванню та інших негативних наслідків.

Джерело: The Epoch Times