П'ятниця, Жов 22, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

ЄС прагне до союзу з США для обмеження впливу влади Пекіна

Четвер, 16 вересня 2021 року

Прапори США і ЄС. DIW закликає виступити з ініціативою про укладення нової угоди про вільну торгівлю з США. (Tannen Maury/EPA/dpa/dpa)

Європейський Союз прагне об'єднати зусилля з такими партнерами, як США, щоб протистояти зростальній могутності Китаю під управлінням Комуністичної партії Китаю (КПК). "Демократичні цінності і права людини знаходяться під загрозою з боку авторитарних режимів", — йдеться в стратегічному індо-тихоокеанському проєкті ЄС, про який у вівторок, 7 вересня, повідомила газета Handelsblatt.

У стратегічному документі ЄС попереджає про "значне нарощування військової могутності, в тому числі з боку Китаю" і "зростання напруженості в регіональних гарячих точках, таких як Південнокитайське море і Тайванська протока".

Вони можуть "прямо вплинути на безпеку і процвітання Європи". ЄС висловлює зацікавленість у тіснішій співпраці з альянсом "четвірки", що складається з Австралії, Індії, Японії та США. Водночас він обіцяє збільшити свою "залученість в регіон" і поглибити торговельні відносини.

При цьому він виділяє Тайвань, що, ймовірно, особливо розсердить Пекін: "ЄС також продовжить інтенсивні торговельні та інвестиційні відносини з партнерами, з якими він не уклав торгових та інвестиційних угод, такими як Тайвань", — йдеться в стратегічному документі.

Європа також виступає проти "нечесної торгової практики й економічного вимагання" і залишає за собою право вводити нові санкції проти "осіб, організацій і органів, відповідальних за серйозні порушення прав людини в усьому світі".

Це також сигналізує про посилення позиції щодо материкового Китаю, який знаходиться під контролем Комуністичної партії Китаю (КПК). "Стратегія також спрямована на стримування Китаю", — сказав один з дипломатів ЄС.

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...