Понеділок, Вер 27, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Афганським біженцям немає місця в Європі

Вівторок, 14 вересня 2021 року

Афганці в бігах. (Anna Moneymaker/Getty Images)

Чехія й Австрія виступили проти приймання нових біженців з Афганістану. "В Європі для них дійсно більше немає місця", — заявив у вівторок глава чеського уряду Андрій Бабіш після зустрічі зі своїми австрійськими та словацькими колегами в південно-східному чеському місті Ледниці. Замість цього, за його словами, ЄС повинен допомогти їм залишитися на батьківщині.

Після приходу до влади радикального ісламського руху Талібан ЄС прийняв тисячі афганських біженців і мігрантів. Щоб запобігти новій кризі біженців, подібний тій, що була у 2015 році, ЄС покладається в першу чергу на сусідні з Афганістаном держави. Минулого тижня міністри внутрішніх справ країн ЄС узгодили фінансову допомогу для приймання мігрантів для цих держав.

Федеральний канцлер Австрії Себастьян Курц також заявив, що 2015 рік не повинен повторитися. Швидше, рішення повинно бути знайдено в регіоні. За словами Курца, Австрія надає сусіднім з Афганістаном країнам надзвичайну допомогу в розмірі 18 мільйонів євро.

Ламбсдорф: афганці повинні відправитися з Рамштайна в США

Між тим, експерт із зовнішньої політики Німеччини Олександр Граф Ламбсдорф закликає до того, щоб афганці, врятовані армією США, були прийняті Сполученими Штатами. "Повинно бути ясно, що афганці, врятовані США, в принципі, також відправляться в Америку", — сказав він газетам медіагрупи Funke.

Раніше стало відомо, що 90 мігрантів, які спочатку прибули на авіабазу США в Рамштайні в рамках програми захисту США, вже подали прохання про надання притулку в Німеччині.

Федеральний міністр закордонних справ Хайко Маас Німеччини і його американський колега Ентоні Блінкен повинні "продемонструвати єдність у вирішенні проблеми Афганістану", зажадав далі депутат парламенту Ламбсдорф. "Пріоритетом зустрічі має стати забезпечення доступу до гуманітарної допомоги для народу Афганістану і пошук шляхів евакуації тих, хто законно потребує захисту." З іншого боку, за словами Ламбсдорфа, було б неправильно, якби Маас зараз озвучував перспективи відновлення роботи посольства в Кабулі або допомоги талібам в цілях розвитку.

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...