ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Індекс долара падає після провалу звіту про зайнятість, зростання акцій технологічних компаній обмежує втрати

Велика Епоха
Вивіска Волл-стріт висить перед будівлею Нью-Йоркської фондової біржі, 8 липня 2021 року. (Mark Lennihan/AP Photo)

Світові фондові індекси знизилися з рекордних максимумів попередніх торгів, впали європейські акції, а ф'ючерси на фондовий індекс Волл-стріт (ф'ючерс — так званий індекс страху), знизилися на тлі обережності щодо темпів відновлення економіки, в той час, як долар досяг тижневого максимуму, оскільки інвестори скоротили свою частку ризикованих активів.

Дані станом на 8 вересня:

Світовий індекс акцій всіх країн (MSCI) впав на 0,34% після семи днів безперервного зростання, а в Європі індекс STOXX 600 європейських компаній знизився на 2,76 пункту, або 0,58%.

Німецький індекс DAX впав на 111,14 пункту, або 0,70%, британський FTSE 100 знизився на 35,32 пункту, або 0,49%, а французький CAC 40 впав на 25,47 пункту, або 0,36%.

На американських ринках ф'ючерси на Nasdaq знизилися на 12,50 пункту, або на 0,08%, ф'ючерси на S & P 500 впали на 4,00 пункту, або на 0,09%, а ф'ючерси на Dow Jones - на 41,00 пункту, або на 0,12%.

Індекс долара DXY, який вимірює курс валюти по відношенню до шести основних конкурентів, виріс на 0,17 пункту до 92,68, близько тижневого максимуму.

У той час як оптимізм з приводу відновлення економічного зростання в поєднанні з політикою легких грошей центральних банків підштовхнув світові акції до рекордних максимумів, ростуть і побоювання з приводу потенційного охолоджуючого ефекту поширення варіанта Дельта-штаму СOVID- 19 на економічну активність.

«Що нас чекає попереду, так це триваюче, але тимчасове уповільнення економічної активності на термін від одного до трьох місяців, яке, ймовірно, почалося в серпні», — сказав Себастьян Галі, старший макро-стратег Nordea Asset Management для Reuters.

Інвестори також продовжують зважувати вплив сумного звіту про зайнятість у США за минулий тиждень, який показав, що американські роботодавці додали набагато менше робочих місць, ніж прогнозували економісти.

Ринок праці є ключовим орієнтиром для Федеральної резервної системи (ФРС), оскільки голова ФРС Джером Пауелл на симпозіумі https://www.theepochtimes.com/market-pulse-global-stocks-fall-wall-street-futures-down-dollar-lifts_3986811.html в Джексон Хоул кілька тижнів тому натякнув, що досягнення повної зайнятості є необхідною умовою для того, щоб центральний банк почав скорочувати обсяги купівлі активів. ФРС щомісячно викуповує казначейські та іпотечні цінні папери на суму близько 120 млрд доларів США, що є одним з антикризових заходів, які центральний банк зробив в минулому році, щоб допомогти вивести економіку з пандемічного спаду.

У той час як деякі експерти стверджували, що слабкі дані по зайнятості, швидше за все, затягнуть терміни прийняття рішення ФРС про скорочення обсягів викупу активів, відомого як скорочення, президент Федерального резервного банку Сент-Луїса Джеймс Буллард заявив в інтерв'ю Financial Times в середу, що центральний банк повинен рухатися вперед, скорочуючи обсяги викупу облігацій, незважаючи на уповільнення зростання зайнятості.

"Попит на працівників великий, і вакансій більше, ніж безробітних", — сказав Буллард в інтерв'ю виданню. "Якщо ми зможемо підібрати працівників і взяти пандемію під контроль, то, звичайно, схоже, що в наступному році у нас буде дуже сильний ринок праці".

Звіт Міністерства праці про Дослідження вакансій і плинності кадрів, який надасть оновлену інформацію про відкриті вакансії в США, був опублікований 8 вересня. Попередній звіт показав рекордні 10,1 млн. вакансій, що різко контрастує з більш ніж 8,4 млн. безробітних в США, активно шукають роботу.

Виступаючи на симпозіумі в Джексон Хоул, Пауелл відзначив, що якщо подальші ознаки підтвердять відновлення ринку праці, то стане "за доцільне розпочати скорочення темпів покупки активів в цьому році", причому деякі аналітики прогнозують можливе оголошення вже під час наступного засідання ФРС 21-22 вересня.

Невтішний звіт про зайнятість змусив деяких економістів переоцінити ці очікування. Аналітики Wells Fargo написали в зауваженнях (pdf), що негативні дані по зайнятості у несільськогосподарському секторі означають, що двері "повністю закриті" для оголошення про скорочення витрат у вересні.

Буллард в своєму інтерв'ю для Financial Times вніс більше ясності в питання про те, коли ФРС, швидше за все, почне згортати свою діяльність: "Загальна картина є такою, що скорочення ставок почнеться в цьому році і закінчиться десь до першої половини наступного року", - сказав він.

Джерело: The Epoch Times