Вівторок, Жов 26, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

20 років в'язниці й місяці судових розглядів загрожують засновниці компанії Theranos за шахрайство у сфері медицини

П'ятниця, 17 вересня 2021 року

Колишній генеральний директор Theranos Елізабет Холмс (2 зліва) і адвокат Кевін Дауні (2 праворуч) залишають федеральний суд після слухання у справі про статус 17 липня 2019 року в Сан-Хосе, Каліфорнія. (Kimberly White/Getty Images)

Протягом багатьох років молоду підприємницю Елізабет Холмс називали новатором: вона стверджувала, що аналізи крові її компанії Theranos зроблять революцію в медичній діагностиці, і багато людей їй повірило. Тепер 37-річній злочинниці загрожує до 20 років позбавлення волі у справі про шахрайство. 8 вересня розпочався судовий процес, який триватиме кілька місяців в Сан-Хосе, штат Каліфорнія.

Холмс було всього 19 років, коли вона заснувала компанію Theranos у 2003 році. Обіцянка: за допомогою декількох крапель крові і її технології можуть діагностувати десятки захворювань, зокрема рак і ВІЛ, — набагато швидше і дешевше, ніж у звичайних лабораторіях.

Спочатку підприємство здавалося надійним банком: політичні діячі, такі як колишній держсекретар США Генрі Кіссінджер і згодом міністр оборони Джеймс Меттіс, обіймали посади в раді директорів, медіамагнат Руперт Мердок вклав мільйони. Журнал Forbes оцінив статок Холмс у 2014 році в 3,6 мільярда доларів. Це зробило її наймолодшим мільярдером, який свій статок не отримав у спадок.

Харизматичний засновник компанії прославився як провидець

Харизматичного засновника компанії прославляли як провидця і порівнювали з засновником Apple Стівом Джобсом. Але після багатьох років галасу і мільярдів доларів, пізніше згідно з дослідженням Wall Street Journal у 2015 році, її обіцянка виявилася бульбашкою, а її чудодійні тестові пристрої не приносили користі.

Прокурори стверджують, що Холмс знала, що пристрої не працюють. І вона брехала інвесторам, лікарям і пацієнтам. Звинувачення охоплюють кілька пунктів шахрайства і змову з метою вчинення шахрайства.

Справа Theranos — далеко не найбільша справу про шахрайство у сфері охорони здоров'я, каже Джейсон Мехта, адвокат, який спеціалізується на подібних справах. "Але з точки зору інтересу й уваги ЗМІ, це, безумовно, одна з найбільших справ останнього десятиліття".

На суді можна було почути колишніх членів ради директорів, таких як Кіссінджер і Меттіс, а також Мердока. Однак особливої ваги для присяжних, матимуть свідчення пацієнтів, які постраждали від неправильного діагнозу тестів.

"Це робить ці випадки реальними. Тому що мова йде не просто про долари і центи, а про реальну шкоду для пацієнтів", — говорить адвокат Мехта. Ці свідчення також, ймовірно, будуть мати величезне значення для звинувачення, оскільки важливі дані на сервері Theranos стали нерозбірливими у 2018 році.

Репортер: "Вона брехала в певні моменти, але вважала це виправданим"

З нетерпінням очікується, виступить самої Холмс в суді і, якщо так, то як вона буде захищатися. Згідно з судовими документами, 37-річна жінка має намір викрити свого ділового партнера і колишнього бойфренда Рамеша Балвані в тому, що він використовував її у своїх інтересах і контролював її.

За словами репортера, який розкрив шахрайство, Холмс твердо вірила у своє бачення дешевих аналізів крові — навіть коли знала, що факти свідчать про протилежне. "Вона брехала в певні моменти, але вважала це виправданим заради благородної мети", — сказав недавно Джон Керрейру в інтерв'ю CNBC.

Журналіст також бачить підтвердження її великій готовності йти на ризик в судовому процесі, в якому Холмс бореться зі звинуваченнями і ризикує отримати набагато більший термін: "Дев'ять з десяти інших людей на її місці кілька років тому пішли б на визнання, але вона готова йти до самого вироку".

Судовий процес кілька разів відкладався, почасти тому, що в липні у Холмс народилася дитина. Винесення вироку очікується тільки через кілька місяців.

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...