Субота, Тра 21, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Перший китайський супергерой під тиском за критику Комуністичної партії Китаю (ВІДЕО)

Понеділок, 20 вересня 2021 року

Зірка фільмів Marvel зіткнулася з лютою ворожістю китайських інтернет-користувачів. Причина цього: критика китайської комуністичної партії.

Китайські інтернет-користувачі звинувачують його в критиці керівництва компартії в Пекіні в старому відеоінтерв'ю 2017 року з "Канадською телерадіомовною корпорацією" (CBC).

Оригінал відео від NTD Deutsch:

В інтерв'ю Сіму Лю сказав, що його батьки, які виросли в Китаї, розповідали йому історії про людей, які помирають від голоду при диктатурі комуністичної партії Китаю. Потім Лю назвав Китай "країною третього світу".

Тепер новий фільм Marvel може навіть не потрапити в кінотеатри Китаю.

Батькам Лю майже 60 років. Вони пережили Культурну революцію при комуністичному диктаторові Мао Цзедуні. Його бабуся і дідусь пережили Великий голод в Китаї — з 1959 по 1961 роки. Обидві події привели до загибелі кількох мільйонів осіб в Китаї.

Ось уривок з інтерв'ю:

"Коли я був маленьким, мої батьки розповідали мені, як вони виросли в комуністичному Китаї, де люди голодували і жили в країні третього світу. Для них втеча до Канади була нездійсненною мрією, місцем, де вони могли бути вільними", — говорить актор Сіму Лю.

Цей ролик недавно з'явився на багатьох китайських сайтах соціальних мереж. На сайті Weibo відео набрало близько 20 000 переглядів, і багато інтернет-користувачів критикували Лю. Деякі називають його "іноземцем" і говорять, що він "не китаєць".

Один з користувачів поставив риторичне запитання: "Ви все ще хочете заробити на нас гроші після того, як сказали, що Китай — бідна країна третього світу, яка не може дозволити собі їжу?".

З огляду на реакцію, CBC видалила інтерв'ю зі свого вебсайту.

Зараз висловлюються сумніви з приводу того, чи буде фільм Marvel випущений в Китаї. Міністерство пропаганди Китаю піддає цензурі голлівудські фільми. У минулому комуністична партія бойкотувала фільми, коли актори чи режисери критикували режим в Пекіні.

Так було і з фільмом номінованим на Оскар "Країна кочівників" режисера Хлої Чжао. Спочатку її фільм повинен був вийти в Китаї у квітні 2021 року. Однак дата виходу була скасована. Це сталося після того, як сплив публічний коментар Чжао, в якому вона сказала, що в комуністичному Китаї "всюди брехня".

Сіму Лю народився в Китаї. Його батьки емігрували разом з ним в Канаду, коли йому було п'ять років.

Джерело: The Epoch Times