Понеділок, Вер 27, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Успішний шлях боротьби з пандемією в Швеції. Щеплення дітей скасовані. Обмеження зняті

Понеділок, 13 вересня 2021 року

Швеція залишається віддана своєму особливому шляху, який часто критикується: наприкінці вересня будуть зняті майже всі обмеження з небагатьох, що залишилися, які стосуються коронавірусу. Крім того, немає рекомендацій вакцинувати здорових дітей у віці від 12 до 15 років.

Заклик до дітей та підлітків отримати вакцину від коронавірусу сьогодні є невіднятною частиною кампанії по вакцинації майже у всіх країнах. У деяких країнах, особливо в США, вакцинація цієї вікової групи вже йде повним ходом.

Швеція тримає себе в руках і показує себе не враженою — як це часто буває, коли мова йде про боротьбу з коронавірусом. "Наша етична платформа показує, що ми проводимо вакцинацію заради блага окремих людей, а не заради суспільства — і досі ми не бачили даних, які свідчать про те, що користь переважує ризики вакцинації дітей", — підкреслює Карін Тегмарк Віселл, заступник державного епідеміолога Шведського агентства громадської охорони здоров'я.

Свобода в межах досяжності

З початку уряд Швеції наполягав на тому, що люди будуть добровільно дотримуватися обмеження, і в основному обходилися без юридичних обмежень, таких як локдаун. Обмеження на приватні контакти ніколи не існували у Швеції.

"Нашою метою завжди було якомога швидше зняти обмеження, завдяки успішній кампанії вакцинації ми пройшли довгий шлях в боротьбі з пандемією", — пояснює міністр охорони здоров'я і соціальних справ Лєна Халленгрен. Шведське суспільство знаходиться в кращому епідеміологічному положенні, додає вона.

Через декілька тижнів повинні бути скасовані майже всі і без того кілька коронавірусних обмежень. Обмеження на перебування людей на публічних заходах, таких як концерти, футбольні матчі і приватні вечірки, повинні бути зняті 29 вересня. Рекомендація працювати дома також повинна бути відкликана.

З кінця вересня будуть діяти лише деякі рекомендації, наприклад, щодо заходів гігієни і правил відстані в громадських місцях. Для великих заходів уряд розглядає можливість введення паспорта здоров'я. Водночас 82 відсотки населення старше 16 років були вакциновані однією дозою, а 70 відсотків — двома дозами.

Школа без вакцинації

Відвідувати школу можна буде і без щеплень. Уже в минулому навчальному році учні з першого по дев'ятий клас могли проводити уроки без масок, закриття школи, правил відстані і вентиляції. Тільки регулярне миття рук нагадувало про вірус.

На думку державного органу охорони здоров'я Folkhälsomyndigheten, скорочено FOHM, рівень статистики минулого року вже показав "що шкільне середовище не є середовищем ризику для дітей і підлітків, але інфікування, як правило, відбуваються у вільний час".

FOHM попросив школи, які покладаються на дистанційне навчання в 8 і 9 класах, змінити це становище, оскільки недоліки переважують переваги.

Після закінчення десяти тижневих літніх канікул в середині серпня учням 10 класу і старше також дозволили повернутися до очного навчання у своїх класах, після декількох місяців дистанційних уроків.

FOHM також чітко заявив, що професійні групи, які частіше працюють з дітьми в школі — вчителі початкової школи, вихователі дитячих садів і працівники по догляду за дітьми — не мають підвищеного ризику діагностування Covid-19 в порівнянні з іншими професіями.

Нескінченний шлейф?

В Ізраїлю, зразкової країни по стратегії вакцинації COVID-19, зовсім інша проблема. До масової вакцинації щоденні випадки захворювання COVID становили близько 10 000 осіб в день. До травня 2021 року населення було в основному вакциновано, і кількість заражень знизилося до однозначних цифр.

Однак нині число нових випадків зараження знову досягло 10 000 в день, що робить Ізраїль одним з найвищих показників інфікування у світі. Рівень госпіталізації у два рази вищий, ніж в Італії, в п'ять разів вищий, ніж в Канаді, і в сім разів вище, ніж у Швеції. Вражає і кількість пацієнтів з COVID у відділеннях інтенсивної терапії — в три рази більше, ніж в Італії, в два рази більше, ніж в Канаді, і в сім разів більше, ніж у Швеції.

У відповідь органи охорони здоров'я почали вакцинувати все більше і більше молодих людей все більш швидкими темпами. Вакцини працювали чудово, але недовго.

В цей час в Ізраїлі проводиться третя вакцинація всіх осіб старше 12 років. Робляться спроби провести третю вакцинацію до того, як закінчиться дія другої. Близько 60 відсотків госпіталізованих пацієнтів з COVID-19 повністю вакциновані, в основному вакциною компанії Pfizer-BioNTech.

Ізраїльська влада визнає, що третя вакцинація також може зійти нанівець. Як вирішити цю проблему, поки неясно.

Швеція відреагувала швидко: ввела заборону на в'їзд для людей з Ізраїлю.

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...