Понеділок, Вер 27, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Штам Мю вірусу КПК виявлений в 49 штатах США

Вівторок, 14 вересня 2021 року

На цьому зображенні скануючого електронного мікроскопа показаний SARS-CoV-2 (круглі сині об'єкти), також відомий як novel coronavirus, вірус, що викликає COVID-19, що з'являється на поверхні клітин, вирощений в лабораторії, і взятий від пацієнта в США. (NIAID-RML/Handout via Reuters)

Новий штам вірусу КПК* (Китайської комуністичної партії) званий ще коронавірусом, який може уникнути захисту, що забезпечується вакцинами, був виявлений у всіх штатах США, крім Небраски.

Штам "Мю", вперше виявлений в Колумбії в січні, в останні тижні все частіше зустрічається в США та інших країнах.

Попередні дані про цей штам вказують на те, що він може уникати захисту від вакцин краще, ніж деякі інші штами, повідомила Всесвітня організація охорони здоров'я ООН (ВООЗ) в своєму останньому епідеміологічному оновленні.

За даними сайту на 7 вересня, в США було виявлено близько 2314 випадків захворювання на новий штам, причому Небраска був єдиним штатом, де не було жодного випадку.

Штат з найбільшою кількістю випадків захворювання на сьогодні — Каліфорнія. Там вчені виявили 399 випадків.

У Флориді було виявлено 305 випадків захворювання «Мю», в Нью-Йорку — 203, а в Техасі — 120.

Більшість випадків захворювання в Каліфорнії було виявлено в окрузі Лос-Анджелесі. У п'ятницю офіційні особи повідомили про 167 випадків і заявили, що цей варіант "пов'язаний з більшою здатністю до передачі інфекції і можливістю ухилення від антитіл", також вони, як і ВООЗ, підкреслили, що необхідні подальші дослідження.

"Виявлення штамів, подібних "Mю", і поширення їх по всьому світу підкреслює необхідність того, щоб жителі округу Лос-Анджелес продовжували вживати заходів щодо захисту себе та інших. Саме тому так важливі вакцинація і комплексні заходи захисту. Ці дії розривають ланцюг передачі вірусу і обмежують поширення COVID-19, запобігаючи його мутації на щось більш небезпечне", — сказала у своїй заяві Барбара Феррер, директор департаменту охорони здоров'я округу.

Проте, кількість випадків в кожному штаті становить лише малу частину від загального числа випадків з мутацією вірусом. Штам «Дельта» залишається, безумовно, самим панівним штамом.

Відсоток випадків захворювання Мю-штамом в деяких країнах Південної Америки з часом збільшився. Станом на кінець серпня в Колумбії приблизно 4 з 10 випадків захворювання були викликані цим штамом.

Дані секвенування показують, що варіант «Дельта», який став панівним у всьому світі за межами Південної Америки, імовірно витіснить «Мю» та інші штами в найближчі тижні, за словами Тревора Бедфорда, афілійованого доцента кафедри геномних наук і кафедри епідеміології Університету Вашингтона.

Федеральні представники охорони здоров'я заявили минулого тижня, що вони стежать за Мю-штамом, який за їхніми словами не набув великого поширення, і що «Дельта» залишається панівним.

"Не дивлячись на те, що він, по суті, не прижився в будь-якій мірі, ми завжди звертаємо увагу на штами", — сказав журналістам на віртуальному брифінгу доктор Ентоні Фаучі, головний медичний радник президента Джо Байдена, зазначивши, що ранні дані вказують на те, що вакцина може ухилятися від антитіл, що утворюються при лікуванні моноклональними антитілами й вакцинами.

"Підсумок: ми звертаємо на це увагу. Ми серйозно ставимося до всього подібного. Але зараз ми не вважаємо це безпосередньою загрозою", — додав він.

*Вірус КПК — коронавірус виник у Китаї через недбале відношення китайської комуністичної партії (КПК) до ситуації. Замовчування призвело до поширення епідемії. КПК, не бажаючи відповідати перед світовою громадськістю за потурання, спробувала перекласти відповідальність на інші країни: США та Італію.

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...