П'ятниця, Жов 22, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Афганістан: таліби дякують світ за мільярд допомоги та вимагають більшого

Неділя, 19 вересня 2021 року

Міністр закордонних справ Афганістану Амір Хан Муттакі. (Photo: HOSHANG HASHIMI/AFP via Getty Images)

Талібан подякував міжнародному співтовариству у вівторок після того, як напередодні на екстреній нараді було зібрано 1,2 мільярда доларів для Афганістану, якому загрожує гуманітарна катастрофа, якщо донори не проявлять себе.

"Ми дякуємо і вітаємо прихильність усього світу ... і просимо вас продовжувати підтримувати Афганістан", — сказав Амір Хан Муттакі, міністр закордонних справ нового афганського уряду.

"Ісламський емірат", як таліби називають свій режим, "зробить все можливе, щоб надати цю допомогу нужденним абсолютно прозорим чином", — запевнив Муттакі.

Чому такий сплеск щедрості в країні, де зараз править Талібан?

Після повернення талібів до влади 15 серпня, Афганістан частково зайшов в глухий кут.

Ситуація є критичною для мільйонів афганців, які страждають від наслідків десятиліть війни, сильної посухи та наслідків коронавірусної пандемії. За даними Організації Об'єднаних Націй, без гуманітарної допомоги майже все населення Афганістану (97%), швидше за все, виявиться за межею бідності в наступному році, тоді як сьогодні цей показник становить 72%.

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш 13 вересня закликав міжнародне співтовариство до взаємодії з Талібаном, в той час, як багато країн раніше відмовлялися надавати пряму допомогу новому режиму, намагаючись стримати його.

"Якщо ми хочемо просувати права людини для афганського народу, найкраще просувати гуманітарну допомогу" та використовувати її в якості "важеля" для "всіх інших питань, що турбують міжнародної спільноти", — заявив він, пославшись зокрема на "тероризм", "наркотики" і права людини.

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...