ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Цієї зими через брак газу в Європі світ може оплачувати вищі рахунки за опалення (ВІДЕО)

Велика Епоха
Будуються резервуари природного газу в порту Сабетта на березі Карського моря на півострові Ямал за полярним колом 16 квітня 2015 року. (Kirill Kudryavtsev/AFP/Getty Images)

Рекордно низькі запаси природного газу в Європі можуть призвести до того, що решта світу буде оплачувати великі рахунки за опалення, щоб не замерзнути цієї зими, попереджають експерти.

За останній місяць ціни на природний газ зросли більш ніж на 35% на тлі скорочення постачання і різкого зростання попиту у зв'язку з поновленням роботи постраждалих від пандемії економік по всьому світу, що викликає побоювання, що в разі особливо низьких температур в Північній півкулі просто не вистачить газу, запасеного на зиму.

Деякі експерти зараз вказують на Європу, де обсяг постачання на 16 відсотків нижче середнього п'ятирічного рівня, що є рекордно низьким показником для цієї пори року.

Джон Кілдафф, партнер Again Capital, сказав CNBC, що "люди починають говорити про "кризу", коли мова заходить про Європу".

"Європа знаходиться прямо позаду вісімки, вступаючи в зимовий сезон. У центрі уваги буде товар, на який не звертали уваги в останні кілька років", — додав Кілдафф.

Ситуація може погіршитися і для Сполучених Штатів, якщо дефіцит газу в Європі посилиться, а ціни, можливо, навіть подвояться.

"Якщо зима буде холодною, газ буде не просто дефіцитним. Це буде дуже складно", — сказав Деніел Ергін, віцеголова IHS Markit. У цьому випадку ціни можуть різко вирости. "Це буде або фізичний дефіцит, або це відіб'ється на ціні".

Між тим, аналітик по сировинних товарах Goldman Sachs Саманта Дарт минулого тижня відзначила, що якщо майбутня зима буде холоднішою, ніж зазвичай, ціни на природний газ можуть підскочити вище 10 $ MMBtu (MMBtu — мільйон британських теплових одиниць, 10 $ MMBtu приблизно $ 320/тис. кубометрів)

Російське трубоукладальне судно "Академік Черський" пришвартоване в порту Мукран біля Засніц на острові Рюген в Балтійському морі, північно-східна Німеччина 7 вересня 2020 року. (Odd Andersen/AFP via Getty Images)

"Невелике зниження температур холоду від середнього значення, ймовірно, буде вирішено шляхом заміщення газу вугіллям з Аппалачі при ціні на газ в діапазоні $ 5 $ 6,50 / MMBtu. Все, що ближче до [або нижче] неповної базової загальної середньої форми стандартного відхилення, швидше за все, викличе стрибок цін який призведе до руйнування попиту при ціні на газ вище $ 10/MMBtu", — сказала Дарт.

На думку деяких стратегів, перспективи можуть виглядати менш похмурими, якщо осінь і початок зими виявляться м'якими, і більше газу буде поміщено в сховища, що може привести до зниження цін.

"Ми схиляємося до великого ризику стрибків цін, а не до стійкого зростання цін", — сказав CNBC Крістофер Луні, стратег по сировинних товарах в RBC.

Але не тільки Європа бореться зі скороченням постачання природного газу. За даними Управління енергетичної інформації, рівень газу в сховищах США на 7,4 відсотка нижче середнього п'ятирічного рівня і на 16,8 відсотка нижче рівня в цей час в минулого року.

Крім того, американська промисловість також страждає від зниження виробництва через ураган "Іда", який завдав шкоди 90% видобутку природного газу, в той час, як понад 75% природного газу в Мексиканській затоці залишається закритим, згідно з аналізом S & P Global Platts від 13 вересня.

Наростальний міжнародний попит на американський експорт зрідженого природного газу (СПГ) також привів до зростання цін на природний газ, який використовується для опалення та виробництва електроенергії, а також для переробки хімікатів, добрив, паперу і скла, серед інших товарів.

Ситуація в Європі привернула увагу старшого радника США з енергетики Амоса Хохштейна, який попередив, що цієї зими в Європі "на карту поставлені життя" на тлі низьких запасів і загрози скорочення постачання.

"Якщо в січні і лютому настане по-справжньому холодна зима, запаси можуть закінчитися. І ось тут я починаю хвилюватися ", — сказав Хохштайн журналістам в п'ятницю, зазначивши, що Росія "недостатньо забезпечує ринок в порівнянні зі своїми традиційними поставками", що також сприяло зростанню цін.

"Справа не тільки в геополітичній грі. На карту поставлені життя людей", — додав він.

Джерело: The Epoch Times