П'ятниця, Жов 22, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Президент Мексики закликає Байдена вжити заходів у зв'язку з кризою з біженцями. Де обіцяні мільярди?

Понеділок, 27 вересня 2021 року

Криза біженців в США. (John Moore/Getty Images)

У зв'язку з масовим переміщенням біженців президент Мексики закликав свого американського колегу Джо Байдена до дій. Мексика і країни Центральної Америки все ще чекають кілька мільярдів доларів, обіцяних Вашингтоном на боротьбу з бідністю, яка і є причиною втечі, заявив в середу в Мехіко Андрес Мануель Лопес Обрадор. Тим часом десятки тисяч людей сподіваються в Мексиці і на кордоні між Колумбією і Панамою на шанс продовжити свій шлях в США.

"Досить розмов, пора діяти", — сказав Лопес Обрадор журналістам. Він сказав, що уряд США обіцяв інвестувати чотири мільярди доларів — два мільярди для Центральної Америки, два мільярди для Мексики. "Нічого не прибуло, взагалі нічого", — критикує Лопес Обрадор. Водночас він висловив упевненість, що Байден "зацікавлений" у вирішенні проблеми біженців. Сам він сподівається, що буде досягнуто регіональної угоди з економічного розвитку.

За останні кілька днів тисячі гаїтян намагалися перетнути кордон США з боку Мексики. У прикордонному техаському місті Дель-Ріо були зупинені 15 тисяч осіб. Багато з мігрантів прибувають не безпосередньо з Гаїті, вони заздалегідь покинули повністю зубожілу кризову державу і влаштувалися, наприклад, в Чилі чи Бразилії.

ООН вражений умовами

Комісар ООН у справах біженців Філіппо Гранді сказав, що він "вражений зображеннями жалюгідних умов" тисяч гаїтян, які сховалися під мостом в Техасі через спеку.

Гранді розкритикував практику депортації, яка вже застосовувалася при колишньому президенті США Дональда Трампа. Масові депортації без перевірки потреб мігрантів в захисті "несумісні з міжнародними нормами", попередив комісар ООН у справах біженців.

Через санітарні правила, прийнятих на початку коронавірусної пандемії, прикордонники в більшості випадків не приймають заяви на право перебування. Переважну більшість мігрантів, які прибувають на кордон, не пропускають. У вихідні США почали збільшувати рейси по депортації на Гаїті, які були тимчасово припинені після сильного землетрусу в бідній карибській країні в середині серпня.

Ще десятки тисяч мігрантів застрягли в південному мексиканському місті Тапачула. Вони чекають документів, які дозволять їм поїхати на північ.

На кордоні Колумбії з Панамою ще майже 19 000 мігрантів сподіваються продовжити свій шлях в США. Більшість з них прибули з Гаїті, повідомив омбудсмен колумбійського уряду Карлос Камарго в онлайн-сервісі Twitter. На північному узбережжі країни в місті Некоклі люди чекають човнів, які доставлять їх до кордону з Панамою.

Проміжок між Південною і Центральною Америкою відомий як Дар'єнський пропуск — і користується поганою славою. Після переходу в колумбійське село Аканді, людей чекає багатоденна прогулянка по практично неосвоєних тропічних лісах. У гірському районі джунглів немає асфальтованих доріг. Крім того, небезпека в цьому районі представляють банди наркоторговців, отруйні змії та часті повені.

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...