Субота, Тра 21, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

TikTok обмежує використання додатка підлітками молодше 14 років

Четвер, 23 вересня 2021 року
Чоловік з телефоном проходить повз вивіски додатку TikTok китайської компанії ByteDance, відомої на місцевому ринку, як Douyin, на Міжнародній виставці штучних продуктів у Ханчжоу провінції Чжецзян, Китай, 18 жовтня 2019 р. (Stringer/Files/Reuters)

Китайський сервіс TikTok, який отримав назву Douyin, 18 вересня оголосив про обмеження використання програми дітьми до 40 хвилин на день.

У заяві Douyin йдеться, що всі авторизовані користувачі молодше 14 років тепер будуть заходити у додаток через «аккаунт дитини».

Цей крок є частиною ще ширшого спектра дій правлячої Комуністичної партії Китаю, спрямованих на підігрівання соціалістичного запалу у молоді країни.

«Обмеження для молоді ― найсуворіші за всю історію платформи», ― відзначили в Douyin, що належить пекінській компанії ByteDance.

Цього року китайські регулятори посилили контроль над Інтернетом, ретельно вивчаючи його на предмет порушення так званих фундаментальних соціалістичних цінностей. Даний крок зроблений у зв'язку з наміром китайського лідера Сі Цзіньпіна зміцнити свій авторитет серед китайської молоді, включивши його політичну філософію у систему освіти дітей.

Інші обмеження нещодавно торкнулися використання Інтернету молоддю. З 1 вересня Китай обмежив онлайн-відеоігри для осіб віком до 18 до трьох годин на тиждень.

У популярному месенджері WeChat компанії Tencent також є «батьківський контроль». Коли він включений, то обмежує доступ дітей та підлітків до певних ігор і функцій, таких як вчинення платежів або пошук друзів.

Державні ЗМІ розкритикували флагманську гру Tencent, назвавши її «духовним опіумом», що призвело до великого розпродажу акцій компанії на Гонконзькій фондовій біржі 4 серпня.

Декількома днями раніше TikTok отримав два запити від регулятора (GDPR) щодо захисту даних у Європейському союзі: 1-й ― з приводу обробки персональних даних у контексті установок програми для користувачів до 18 років і заходів перевірки віку для осіб молодше 13 років; та 2-й ― з приводу передачі даних користувачів ЄС у Китай.

Комісар із захисту даних Хелен Діксон попередила про проблеми з передачею даних у березні, згідно з повідомленням The Irish Times.

У липні Управління із захисту даних Нідерландів оштрафувало TikTok на 885 тис. доларів за те, що пекінська компанія не опублікувала заяву про конфіденційність голландською мовою. У Douyin заявили, що діти можуть не розуміти, як додаток збирає, обробляє і використовує персональні дані.

TikTok також знаходиться під пильною увагою в Сполучених Штатах через побоювання з приводу безпеки.

Джерело: The Epoch Times