Вівторок, Жов 19, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Куба розпочинає вакцинацію дворічних дітей у зв'язку з різким зростанням захворюваності COVID-19 серед дітей на острові

Середа, 22 вересня 2021 року

Медсестра готує вакцину Pfizer BioNTech COVID-19 в Лос-Анджелесі, Каліфорнія, 23 серпня 2021 року. (Lucy Nicholson/Reuters)

13 вересня Куба оголосила, що почне прищеплювати дітей віком від двох років своїми вітчизняними вакцинами проти COVID-19, попри те, що ці вакцини ще не визнані Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ).

Оголошення було зроблено через державні ЗМІ Куби, і країна має намір прищепити не менше 90 відсотків населення, повідомляє "Голос Америки".

Близько 38,7 відсотка населення Куби повністю щеплені, це приблизно 4,39 мільйона осіб. За даними уряду, понад 64 відсотків населення вже отримали по одній ін'єкції.

Однак в останні місяці в комуністичній країні відбувається зростання числа випадків зараження коронавірусом, а рівень захворюваності COVID-19 є одним з найвищих у світі.

Тільки в серпні було зареєстровано 268 259 нових випадків захворювання і 2 545 смертей, згідно з даними Ресурсного центру з коронавірусу Джона Хопкінса, який відстежує пандемію.

"Кількість коронавірусних інфекцій, що відбулися на Кубі в останні місяці серед дітей, викликає тривогу", — сказав міністр охорони здоров'я Хосе Анхель Портал Міранда в статті, опублікованій на офіційному урядовому сайті новин Cubadebate на початку цього місяця. "Вкрай тривожним є щоденне збільшення числа немовлят, у яких було виявлено COVID-19".

За словами міністра охорони здоров'я, за весь час пандемії діагноз COVID-19 був поставлений 117 500 неповнолітнім. Понад 7660 з цих дітей були у віці до одного року.

Міністр охорони здоров'я зазначив, що протягом 2020 року 58 дітей у віці до одного року були інфіковані COVID-19, але в період з 1 по 15 лютого 2021 року ця цифра зросла до 84.

Педіатр дитячої лікарні Маямі доктор Аманда Порро робить щеплення від кору 4-річній Софі Баркин, поки її мати Габріель Баркин тримає її на руках, Маямі, штат Флорида, 28 січня 2015 року. (Joe Raedle/Getty Images)
Педиатр детской больницы Майами доктор Аманда Порро делает прививку от кори 4-летней Софи Баркин, пока ее мать Габриэль Баркин держит её на руках, Майами, штат Флорида, 28 января 2015 года. (Joe Raedle/Getty Images)

.Він додав, що дослідження все ще проводяться, щоб визначити, як вірус впливає на неповнолітніх, але дослідження показали, що діти до одного року можуть мати більш високий ризик серйозного захворювання вірусом в порівнянні з дітьми старшого віку.

За словами представників країни, перші результати показали, що вітчизняні вакцини "Abdala" і "Soberana-2" схожі з кращими вакцинами світу, такими як "Pfizer-BioNTech" і "Moderna", щодо зниження швидкості передачі інфекції, критичних захворювань і смертності.

Однак, хоча обидві вакцини були схвалені місцевими регулюючими органами на підставі обмежених клінічних даних про ефективність, які були протестовані на 350 неповнолітніх у віці від 3 до 18 років, вони ще не пройшли міжнародну експертну оцінку, повідомляє The Chronicle.

Попри це, уряд Куби прагне повернути дітей в школу, через те, що в більшості кубинських будинків немає доступу до Інтернету, і з березня 2020 року, коли школи були закриті, діти навчалися через телевізійні програми, зазначає "Голос Америки".

Діти у віці від 2 до 18 років отримають вакцину "Soberana-2", а дорослі — "Abdala". Обидві вакцинації вимагають двох ін'єкцій і третього повторного щеплення.

"У нас вмирають діти, які важко хворіють", — сказав доктор Вісенте Верес Бенкомо, директор Інституту Фінлей, в ході відеоконференції, організованою Гарвардським центром латиноамериканських досліджень імені Девіда Рокфеллера. "Ми вакцинуємо дітей, щоб наблизитися до того моменту, коли буде створений колективний імунітет".

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...